NIŽU SE SRPSKE MEDALJE U RIJU! Borislava osvojila zlato, Nada bronzu!

ponedeljak 12.09.2016.
17:29

Prelepe vesti stižu iz Rija, srpska stonoteniserka Borislava Perić Ranković osvojila je danas zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Riju, dok se Nada Matić posle velikog preokreta izborila za bronzu!

BETAPHOTO/SVA/EV

Posle Mitra Palikuće, koji je ranije danas osvojio bronzanu olimpijsku medalju u stonom tenisu, još dve sjajne vesti stižu nam danas sa Paraolimpijskih igara iz Rija!

Naša stonoteniserka Borislava Perić Ranković je ovog popodneva savladala Kineskinju Miao Žang sa 3:2, po setovima 11:4, 6:11, 7:11, 11:3 i 11:6 i osvojila zlato!

To je prva zlatna medalja za Srbiju na aktuelnim Paraolimpijskim igrama!

Finale je obeleženo preokretima, pošto je Borislava ubedljivo dobila prvi set, ali je Kineskinja uzvratila u naredna dva i došla na set od trijumfa. Ali, to našu reprezentativku nije pokolebalo, što je i dokazala u četvrtom setu, koji je dobila sa više nego ubedljivih 11:3.

To joj je ulilo dodatno samopouzdanje pred peti, odlučujući set, tokom koga je konstantno vodila i na kraju stigla do velikog trijumfa!

U isto vreme, Nada Matić je vodila dramatičnu borbu za bronzu protiv Britanke Su Gilroj, a na kraju je i ona izašla kao pobednica, pa Srbija sada ima ukupno tri osvojene medalje - jedno zlato i dve bronze, sve u stonom tenisu!

Nada je napravila pravi podvig, pošto je uspela da od 0:2 u setovima stigne do velikog preokreta, rezultatom 3:2, po setovima 12:14, 8:11, 11:8, 11:6 i 11:6.

Prvi set je pogotovo obilovao neizvesnošću, Britanka ga je dobila na razliku, 14:12, potom je bila bolja i u drugom setu, ali je Nada onda krenula ''na sve ili ništa'', odigrala hrabro nareedna tri seta i sva tri dobila za veliki preokret i broznanu medalju.