• 30. jul 2012.

• 14:38

• Izvor: Beta

U disciplini 10 metara vazdušnom puškom, u kojoj je danas učestvovao i naš Mirosavljev, zlato je pripalo Rumunu Moldoveanu.

Rumunski takmičar Alin George Moldoveanu osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim Igrama u Velikoj Britaniji u disciplini deset metara vazdušnom puškom.

Moldoveanu je, prethodno, u kvalifikacijama izjednačio olimpijski rekord koji iznosi 599 krugova.

Isti uspeh u kvalifikacijama ostvario je i italijanski strelac Nikolo Kamprijani, koji je kasnije osvojio srebrnu medalju.

Indijac Gagan Narang osvojio je bronzanu medalju.

Inače, Moldoveanu je finale završio sa ukupnim skorom od 702.1 poena, dok su Italijan i Indijac imali skor od 701.5 i 701.1.

Rumun je ovim podvigom doneo prvu zlatnu medalju za svoju zemlju na tekućim Olimpijskim Igrama.