Meksikanci prvi finalisti, čeka se Brazil!

• 07. avgust 2012.

• 20:06

Poznat je i prvi finalista na fudbalskom olimpijskom turniru. To je selekcija Meksika, koja je danas posle preokreta savladala reprezentaciju Japana. Od 20:45h drugo polufinale u kome se sastaju Brazil i Južna Koreja.

Fudbalska reprezentacija Meksika plasirala se u finale olimpijskih igara u Londonu, pošto je večeras na Vembliju bila bolja od selekcije Japana rezultatom 3:1.

Početak meča nagoveštavao je nešto drugačiji ishod, obzirom da su u 12. minutu poveli Japanci, a strelac je bio Ocu.

Međutim, njihova prednost trajala je samo do 31. minuta, kada je Fabijan doneo izjednačenje Meksikancima.

Nerešenim rezultatom ušlo se u drugo poluvreme, a posle 20 minuta igre u nastavku, Peralta je sjajnim golom doneo preokret Meksikancima, za vođstvo od 2:1.

Neizvesnost je ipak trajala do samog kraja, da bi u 90. minutu Kortes potvrdio plasman Meksika u finale - 3:1.