Meksikanci preko Brazila do zlata!

• 11. avgust 2012.

• 18:13

Titulu olimpijskog pobednika slave fudbaleri Meksika, koji su danas u polufinalu zasluženo savladali Brazil. ''Karioke'' tako ni ovog puta nisu uspeli da stignu do trofeja koji im jedini nedostaje u vitrinama.

Meč je završen rezultatom 2:1 za Meksiko, a poraz Brazilaca mogao je da bude i ubedljiviji, obzirom na propuštene prilike.

Početak meča bio je šokantan za reprezentativce Brazila, pošto su Meksikanci posle samo 28 sekundi stigli do vodećeg gola!

Strelac je Oribe Peralta, koji je tako ušao u istoriju Olimpijskih igara kao strelac najbržeg pogotka.

Selektor Brazila je posle samo pola sata igre izvršio prvu izmenu. Uveo je Hulka umesto Aleksa Sandra, ali to nije donelo rezultat.

U 64. minutu Fabijan je propustio priliku da duplira prednost Meksika, a u toj situaciji je prečka spasila Brazilce.

Ali, deset minuta kasnije Peralta posle slobodnog udarca postiže svoj drugi gol i praktično rešava ovaj meč.

Brazilci su, naravno, krenuli na sve, ili ništa. Hulk je u 90. minutu uspeo da smanji na 2:1, a poslednju priliku da ''Kariokama'' donese produžetke propustio je Oskar u nadoknadi vremena.