ponedeljak 08.08.2016.
21:06

Košarkašice Srbije nisu uspele da savladaju sekciju Kanade iako su imale +18.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Izabranice Marine Maljković izgubili su rezultatom 71:67 (21:21, 11:19, 13:17, 26:10).

U ludačkoj završnici naše su imale priliku da dođu do pobede, iako su Kanađanke nadoknadile našu prednost od +12 pred poslednju četvrtinu, dok su u 25. minutu vodile 52:34.

Ipak, Kanađanke su poslednju četvrtinu dobile sa 26:10 i zasluženo došle do velike pobede.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Jelena Milovanović sa 19 poena, Sonja Petrović dodala 15, Ana Dabović 14, a dvocifrena je bila još i Čađo sa 11 poena.

U narednom kolu, u sredu od 20.30 naše igraju protiv apsolutnog favorita selekcije SAD što će objektivno biti još teži meč.

Kanađanke su serijom 6:0 počele meč, dok je našim košarkašicama bilo potrebno nekoliko minuta da uhvate ritam u napadu, ali su na sreću dobrom odbranom i sa nekoliko oduzetih lopti sprečile veći zaostatak.

Srpkinje su postepeno smanjivale raziliku, proradio je šut za tri poena precizna je bila Milanovićeva, a potom je poenima Ane Dabović došla do izjednačenja - 15:15, a potom je ubacila i novu trojku za 18:18.

Sonja Petrović košem uz faul donosi prvo vođstvo našim košarkašicama, pogađa i dodatno bacanje, ali prva četvrtina završena izjednačenim rezultatom 21:21.

U dobrom ritmu košarkašice su nastavile na početku druge četvrtine, raspšoložena je bila Čađo, u strelce su se upisale i Pejdž i Radočaj, a Kanađanke su u prvih pet minuta ovog dela igre postigle samo dva poena, pa su naše došle do prve veće prednosti - 36:28.

U samom finišu prvog poluvremena, Srpkinje su došle do prve dvocifrene prednosti posle poena Pejdž - 40:30, ali je Tatam u poslednjem napadu pogodila za 40:32 i to je bio rezultat na prvom poluvremenu.

Naše su u fenomenalnom ritmu nastavile i u drugom poluvremenu, razigrala se Butulija, Čađo pogađa trojku, a potom Ana Dabović dodaje još dva za neverovatnih +17 - 49:32.

Nakon očajnog perioda u kom su postigle svega jedan poen iz igre za 10 minuta, u finišu druge i početkom treće četvrtine, Kanađanke su se trgle i ušle u sjajnu seriju od 9:0 i prišle na 52:43. Naše su upale u krizu, Kanađanke su minut pre kraja treće četvrtine došle na 52:45.

Ipak, usledio je sjajan poslednji minut i pet poena u poslednja dva napada, a posebno je na noge digla našu klupu Sonja Petrović trojkom na sedam sekundi pre kraja četvrtina za 57:45.

Kanađanke su u poslednju deonicu ušle agresivno po čitavom terenu što je poremetilo našu igru i naše rivalke dolaze na -6, serijom od 6:0 - 57:51.

Izabranice Marine Maljković prestao je da služi i šut, pa naše nisu postigle nijedan poen čak pet minuta kada je Ana Dabović pogodila za 59:56.

Ipak, Kanađanke nastavljaju da melju i podižu seriju na 14:2 i izjednačenje 59:59 kada je Marina Maljković zatražila tajm aut i zatražila da smireno igraju u završnici.

Jelena Milanović pogađa za 61:59, ali Kanađanke vezuju četiri poena i vode posle duže vremena - 63:61.

Dva minuta pre kraja, ponovo pogađa Milanović za novo vođstvo Srbije 64:63, ali Kanađanke opet uzvraćaju - 64:65.

Ana Dabović je potom pogodila tri od četiri slobodna bacanja - 67:65 za Srbiju, nažalost usledilo je koš uz faul na drugoj strani i Kanada je povela 67:68 na 40 sekundi pre kraja.

Sonja Petrović je napravila grešku u koracima, a trojkom Guše, Kanađanke su overile pobedu - 71:67.