• Autor: Beta

• 09. februar 2014.

• 14:05

• Izvor: Beta

Švajcarski takmičar Dario Kolonja osvojio je danas zlatnu medalju u kros kantri skijatlonu na 30 kilometara, na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Kolonja je trku zavšio za sat, osam minuta, 15 sekundi i četiri stotinke. On se od najbližih protivnika odvojio pred poslednju uzbrdicu i uspeo da odbrani prvo mesto od Švedjanina Markusa Helnera, koji je na prošlim Igrama u Vankuveru osvojio zlato u toj disciplini.

Kolonja je tako osvojio svoju drugu zlatnu olimpijsku medalju. On je od početka sezone imao problema sa povredama.

U novembru je operisao ligamente kolena, a takmičenjima se vratio prošlog meseca.

Helner je kroz cilj prošao sa 0,4 sekunde zaostatka, dok je Norvežanin Martin Jonsrud Sandbi osvojio bronzanu medalju rezultatom od 1:08,16,8.