Fantastična premijera srpskih vaterpolista!

• 29. jul 2012.

• 17:40

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je danas na startu olimpijskog turnira selekciju Mađarske, posle sjajne igre tokom većeg dela meča.

U prvom kolu Grupe B na Olimpijskim igrama u Londonu, vaterpolisti Srbije ubedljivo su danas savladali velikog rivala, selekciju Mađarske rezultatom 14:10, po šetvrtinama 2:2, 3:1, 6:3, 3:4.

Srpski ''delfini'' su od početka pokazali sigurnost u igri, nametnuli svoj ritam igre i primorali Mađare da konstantno jure rezultat.

U tome su izabranici Deneša Kemenjija bili donekle uspešni tokom prve četvrtine koja je završena rezultatom 2:2, ali je u nastavku reprezentacija Srbije zaigrala mnogo bolje u odbrani, sve zapaženiji je bio golman Slobodan Soro i razlika je bila sve ubedljivija u korist naše reprezentacije.

I napad je sjajno funkcionisao, Mađari nisu znali odakle im preti veća opasnost, obzirom da su raspoloženi bili i Nikić i Aleksić i Udovičić, Prlainović, Filipović...

Posle druge četvrtine rezultat je bio 5:3 za Srbiju, a posle sjajne treće deonice  u kojoj su ''Delfini'' postigli čak šest golova, na semaforu je stajano fenomenalnih 11:6 u korist selekcije Dejana Udovičića.

U poslednjoj četvrtini srpskim vaterpolistima je preostalo da sačuvaju stečenu prednost, što su oni i učinili i tako na najbolji način startovali na Olimpijskim igrama u Londonu.

Ako nekoga treba izdvojiti u ovoj ubedljivoj pobedi Srbije, to je onda Andrija Prlainović, koji je čak pet puta zatresao mrežu rivala.

U drugom kolu reprezentacija Srbije će se u urtorak sastati sa selekcijom Velike Britanije i za očekivati je da će ''Delfini'' imati znatno lakši posao.