Brazil je olimpijski šampion, osveta Nemcima!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 21. avgust 2016.

• 01:22

Fudbaleri Brazila su novi olimpijski šampioni pošto su savladali reprezentaciju Nemačke nakon penala.

Brazil slavi svoje fudbalere, konačno su uspeli da se osvete Nemačkoj za veliki poraz u polufinalu Svetskog prvenstva i da osvoje olimpijsko zlato.

Nakon regularnog dela bilo je 1:1, a Brazilci su slavili nakon boljeg izvođenja penala sa 5:4.

Nejmar je fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca doveo Brazil u vođstvo u 27. minutu, da bi Maks Mejer uspeo da izjednači rezultat u 59. minutu na asistenciju Toljana.

Otišlo se do produžetaka, kasnije i do penala, sasvim zasluženo ako gledamo broj prilika na ovom meču.

Igrači su bili precizni sve do pete serije kada je za Nemce promašio Petersen, a za Brazil je bio siguran Nejmar koji je doneo pobedu i veliko slavlje za "Karioke".