• Autor: Beta

• 07. avgust 2012.

• 15:10

• Izvor: Beta

Jusein Bolt bio prvi u svojoj kvalifikacionoj grupi, ali tek sa petim najboljim vremenom ulazi u polufinale trke na 200m.

Atletičar iz Ekvadora Aleks Kinonjes ostvario je danas najbolje vreme u kvalifikacijama na 200 metara, pošto je trku završio za 20 sekundi i 28 stotinki.

Svetski rekorder Jusein Bolt bio je prvi u prvoj kvalifikacionoj grupi, a ukupno peti sa vremenom 20 sekundi i 39 stotink.

Jamajčanin, koji je olimpijski šampion na 100 metara, namerno je posustao u poslednjih 80 metara kako bi sačuvao snagu za nastavak takmičenja.

Boltov najveći rival i sunarodnik Johan Blejk kvalifikacionu trku završio je na četvrtom mestu, pošto je od njega bio brži jednu stotinku.

Drugo mesto osvojio je Jamajčanin Voren Vir, koji je za stotinku bio sporiji od pobednika, a treće Francuz Kristof Lemetr sa vremenom 20.34.

Polufinalne trke zakazane su za sredu u 21.10.