Argentina trajala poluvreme, čudan poraz Španaca

• Autor: Boris Jovanović

• 07. avgust 2012.

• 07:28

Amerikanci razbili "gaučose" nakon egala tokom prvog poluvremena. Španija stala poslednjih pet minuta protiv Brazila, Francuzi overili prvo mesto. U četvrtfinalu derbi do derbija, jedino Australija već prežaljena protiv "drim - tima".

Argentina se dobro držala u prvom poluvremenu, povela je čak u jednom trenutku, a na odmor otišla sa poenom minusa.

A onda je jednostavno Amerika dodala gas i uništila rivala koji je prekinuo njihovu dominaciju na Olimpijskim igrama, 2004. Durant je ubacio pet trojki u nizu, a treću četvrtinu aktuelni šampioni su dobili sa 42:17. Posle toga nije bilo povratka, na kraju 126:97, uz osam "Durantulinih" trojki.

U beznačajnoj utakmici, Rusi su poraženi u samom finišu od Australijanaca, 82:80, ali to nije moglo da promeni stvari. "Kenguri" su ostali četvrti i u četvrtfinalu će na Amerikance.

Rusija će odmeriti snage sa Litvancima koji su sjajnom poslednjom četvrtinom oduvali Tunis, u tom periodu je bilo 33 - 9, za konačnih 76:63. Litvanija je od nezavisnosti na svakim Olimpijskim igrama uspela da stigne do polufinala, videćemo hoće li im to i sada poći za rukom.

Španci su vodili ceo meč protiv Brazila, u poslednjih šest minuta ušli sa +6, a onda stali pa je Brazil predvođen Leandrom Barbosom stigao do trijumfa. Tako će Brazil na Argentinu, a Španci na Francuze koji su rutinski, uz 23 poena Nikolasa Batuma savladali selekciju Nigerije.

U meču koji nije odlučivao ništa domaćin je razbio Kinu 90:58 i dobio prvi košarkaški meč na igrama, od 1948. godine.