Amerikanke prejake, prvi poraz srpskih odbojkašica!

• Autor: Milovan Longinov

• 10. avgust 2016.

• 21:42

Odbojkašice Srbije doživele su prvi poraz na Olimpijskim igrama od favorizovanih Amerikanki.

Naše najbolje odbojkašice izgubile su od selekcije SAD rezultatom 3:1 (25:17, 21:25, 25:18, 25:19).

U našem timu, bolje od ostalih bile su Brankica Mihajlović (16 poena) i Tijana Bošković (14).

Naredni meč  naša selekcija igra u petak protiv Kine od 14.30 po srpskom vremenu i u slučaju pobede potvrdiće plasman u četvrfinale.

Amerikanke su bile raspoloženije za igru večeras, sve im je išlo od ruke i zasluženo su došle do treće pobede na turniru.

Prvi set Amerikanke su rutinski dobile sa 25:17, ali su naše u drugom pružile i najbolju igru na ovom meču. Srpkinje su slavile sa 25:21 i vratile nadu našem timu.

Ipak, u trećem setu sličan scenario kao i u prvom, Amerikanke su bile bolje i sigurnije i povele sa 2:1 nakon što su dobile 25:18.

Naše su dobro otvorile četvrti set, imale su prednost od dva poena u nekoliko navrata, ali kako je vreme odmicalo Amerikanke su bile sve bolje. Ulaze u seriju od 5:0 i vođstvo od 16:10 i praktično rešavaju pitanje pobednika.

Amerikanke nisu dopustile našoj selekciji da priđe na manje od tri poena zaostatka, do kraja četvrtog seta čuvaju prednost za konačnih - 25:19.