Autor: Beta Beta
četvrtak 04.12.2014.
21:13
Izvor: Beta

Odbojkaši Crvene zvezde slavili su u prvoj utakmici 1/16 finala Čelendž Kupa nakon preokreta u duelu sa finskom ekipom Loimu Raisio

ossrb.org
ossrb.org

Odbojkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Raisiju, u Finskoj, ekipu Loimu Raisio sa 3:2 (16:25, 24:26, 25:20, 25:22, 15:11) u prvoj utakmici šesnaestine finala Čelendž Kupa.

Crveno-beli su pobedili posle 115 minuta igre i to posle preokreta, pošto su gubili sa 0:2 u setovima.

Revanš meč se igra u utorak, 16. decembra od 19.00 u dvorani "Šumice" u Beogradu.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija dva, a poraženi jedan bod.

Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se "zlatni set" do 15 poena.

Ukoliko eliminiše Fince, Crvena Zvezda će u osmini finala igrati protiv Fino Kapošvara iz Madjarske.