Vošina dečurlija pobedila Benfiku!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 08. april 2015.

• 20:13

U prvom meču finala Čelendž kupa ekipa Vojvodine je savladala lisabonsku Benfiku sa 3:1 u setovima i tako nosi zaslužena tri boda u Portugal. Za titulu potrebna barem dva seta.

Ekipa Benfike je do ovog meča finala Čelendž kupa važila za neporaženu, ali je onda naišla na mladu ekipu Vojvodine koja je u prvom meču finala u velikoj dvorani Spensa slavila pobedu od 3:1 i sasvim zasluženo nosi tri boda u Lisabon.

Trener Strahinja Kozić je u razgovoru za naš sajt naveo da ekipa mora da servira odlično kako bi sprečio lisabonski tim da igra kroz sredinu, što je bilo u potpunosti ispunjeno u prvom setu.

Igrači Vojvodine su sjajno servirali, posebno Borisav Petrović, rano su došli do velike prednosti koja je vremenom rasla, tako da su Novosađani pred više od 5000 gledalaca slavili u prvom setu rezultatom 25:18.

Portugalski tim nije igrao dobro u prvom setu, ali je u drugom zaigrao nešto bolje što je rezultiralo neizvesnijom završnicom. Igrači Benfike koji su dosta iskusniji od Vojvodine provocirali su klupu domaćih kao i igrače na terenu, ali nisu uspeli da poremete naše odbojkaše, Vojvodina je slavila sa 25:23 uz sjajnu igru Luburića i Stankovića, kao i dizača Jovanovića.

Treći set donosi još više provokacija od strane igrača Benfike, posebno korektora Gašpara koji je u nekoliko navrata pokušavao da utiče psihološki na mladu ekipu Vojvodine.

Vodila je Vojvodina do sredine drugog seta, a onda su podlegli pritisku iskusnih igrača Benfike, lisabonski tim je bio nešto prisebniji od ekipe Strahinje Kozića u završnici, slavili su sa 25:22, tako da se otišlo u četvrti set.

Benfika je ekipa u koju je uloženo nekoliko desetina puta više u odnosu na Vojvodinu, ali se domaća ekipa borila do samog kraja pred sjajnom atmosferom u velikoj dvorani Spensa.

Četvrti set je ušao u egal, Benfika je otišla na prvi tehnički tajm-aut rezultatom 8:7, ali je Čedomir Stanković svojim sjajnim servisima doneo veliku prednost Vojvodini od 12:8.

Naravno, igrači Benfike su pokušavali simuliranjem da zadrže vreme, ali je to samo podiglo novosadsku publiku na noge koja je sve jače bodrila svoj tim. Asom Mihajla Stankovića ekipa Vojvodine dolazi do 15:10, a poenima Katića je otišla na drugi tehnički tajm-aut sa 16:11.

Održavana je prednost, poenima Luburića Voša je došla do 21:17, da bi na kraju sasvim zasluženo slavila sa 25:22 i tako odnela tri boda u Lisabon.

Dakle, za osvajanje trofeja potrebna je pobeda ili poraz uz dva osvojena seta. U slučaju poraza od 3:0 ili 3:1 igraće se "zlatni set".

Da napomenemo da pobeda od 3:0 ili 3:1 nosi tri boda, dok pobeda od 3:2 donosi dva boda, u slučaju da bude nerešen broj bodova nakon dve utakmice igraće se zlatan set.