SP - Srbija besprekorna, smeši se polufinale!

nedelja 14.10.2018.
14:03

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu bez izgubljenog seta u prvom meču fajnal-siksa na Svetskom prvenstvu. Plasman u polufinale više nego izvestan.

FIVB
FIVB

Srpske odbojkašice vratile su se na pobednički kolosek u najvažnijem mogućem trenutku. Izabranice Zorana Terzića savladale su Japan na startu fajnal-siksa Svetskog prvenstva i praktično već obezbedile plasman u polufinale.

Srbija je slavila rezultatom 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) čime se revanširala Japankama za poraz koji su im nanele pre samo nekoliko dana.

Pobeda bez izgubljenog seta ima ogroman značaj jer se u Grupi G nalazi još samo jedna reprezentacija, tako da je plasman u polufinale više nego izvestan.

Tijana Bošković predvodila je našu selekciju sa 24 poena, a 18 je osvojila Brankica Mihajlović. Prelomni momenti meča, kada su naše devojke pokazale kvalitet i karakter višeni su u završnici trećeg seta.

Selekcija Japana vodila je sa 21:18 ali su srpske odbojkašice uspele da se vrate u život i da stignu do pobede bez izgubljenog seta što bi moglo da odluči o plasmanu u polufinale.

Drugi meč u okviru fajnal-siksa reprezentacija Srbije igra u utorak protiv Italije, ali će taj duel biti nevažan ukoliko Japanke sutra ne dobiju Italiju bez izgubljenog seta.