Sjajne Srpkinje ''razbile'' Holandiju!

sreda 01.10.2014.
18:34

Odbojkašice Srbije na najbolji mogući način započele su drugu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u Italiji! Maksimalnim rezultatom su savladale odličnu selekciju Holandije.

italy2014.fivb.org

Izabranice Zorana Terzića nastavljaju sa sjajnim igrama na Svetskom prvenstvu u Italiji.

Selidba u Veronu uoči druge faze takmičenja ih nije poremetila, već su, naprotiv, pružile možda i najbolju partiju od početka šampionata.

U duelu sa Holanđankama slavile su rezultatom 3-0, po setovima 25-22, 25-23, 25-23!

Ovo je bio meč prvog kola u okviru novoformirane Grupe F. naše odbojkašice su sjajno ušle u utakmicu, dobile prvi set, dok su Holanđanke bile na dobrom putu da uzvrate u drugom.

Imale su vođstvo od 22-20 i bile veoma blizu izjednačenja. Ali, onda kreće sjajna serija naših, potpuni preokret i 25-23 za Srbiju, koja je povela sa 2-0 u setovima!

To su bili i ključni trenuci ovog meča, naše odbojkašice su dobile još više na samopouzdanju, nastavile sa odličnom igrom i već posle tri odigrana seta završile sav posao u ovoj utakmici.

Vremena za odmor nema mnogo, već sutra od 17 časova igraće protiv selekcije Kazahstana.