Sjajan start odbojkaša na Evropskom prvenstvu, Nemci počišćeni!

petak 13.09.2019.
16:32

Odbojkaši Srbije ubedljivim trijumfom otvorili kontinentalnu smotru.

EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Reprezentacija Srbije slavila je na startu Evropskog prvenstva protiv selekcije Nemačke sa 3:0 (25:21, 25:17, 25:15).

Držali smo komfornu prednost u većem delu prvog seta, u finišu smo se sa dva vezana poena odlepili na 23:19, usledio je novi poen za četiri set lopte.

Iskoristili smo drugu i dobili prvi set (25:21).

Odličan start i u drugom, sjajnim servisom stižemo do 8:4, ali su Nemci uspeli da se podignu i da izjednače.

Ipak, usledila je nova serija naših odbojkaša, koji dolaze do 14:10.

Nakon toga, vezujemo tri poena za +7 (20:13), lagano smo priveli set kraju i poveli sa 2:0 (25:17).

Fantastična igra naših reprezentativaca nastavila se i u trećem setu, došli smo do 12:7, pa do 18:14, do kraja su Nemci osvojili samo jedan poen.

Sada se selekcija Srbije seli u Antverpen, u drugom kolu će odmeriti snage sa Slovačkom (nedelja, 18:30h), treći susret igramo u ponedeljak sa Španijom (20:30h), a četvrti u sredu protiv Belgije (20:30h). Poslednju utakmicu u grupi igramo u četvrtak protiv Austrije, a plasman u osminu finala iz grupe obezbediće četiri najbolje selekcije.

Podsetimo i da je ovo bila prva utakmica Slobodana Kovača kao selektora Srbije, pa ako se po jutru dan poznaje...