Ribnica izbacila Radnički

• Autor: Nenad Kotlajic

• 26. decembar 2011.

• 22:23

Partizanu, Vojvodini i Mladom radniku na završni turnir 47. Kupa Srbije pridružili su se i odbojkaši Ribnice koji su u dvomeču četvrtfinala eliminisali kragujevački Radnički.

Odbojkaši kraljevačke Ribnice plasirali su se na Finalni turnir 47. Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalu eliminisali Radnički iz Kragujevca.

Kragujevčani su večeras, u svom ''Jezeru'', u revanš utakmici četvrtfinala, pobedili Ribnicu sa 3:1, po setovima 22:25, 25:21, 25:20 i 25:19, posle 91 minuta igre.

U Kragujevcu je sve bilo rešeno posle 27 minuta koliko je trajao prvi set. Ribnica ga je dobila sa 25:22 u već je tada izborila plasman u polufinale Kupa. Naredna tri seta domaći su relativno lako dobili, ali samo za jalovu pobedu.

Plasman na finalni turnir Kupa Srbije prethodno su izborili Vojvodina, Partizan i Mladi radnik.

Finalni turnir 47. Kupa Srbije za odbojkaše odigraće se 25. i 26. februara.