• 29. januar 2012.

• 21:03

• Izvor: Sportske.net, Wiener liga

Kragujevčani stigli samo do boda protiv Partizana. Crno beli imali više živaca u završnici za pobedu.

Partizan je savladao Radnički u derbi meču 14. kola Viner Štediše Super lige, posle maratona u pet setova i drame u taj breku, kakva se retko viđa. Mogao je do pobede i gost iz Kragujevca, naročito posle dobijenog drugog seta, ali i u petom, kad su više hrabrosti i sreće imali domaći odbojkaši.

U odlučujućem petom setu, u igri poen za poen gosti su se prvi odlepili (10:8), Milan Đuričić, trener domaćih bio je primoran da pozove i drugi tajm aut. Vodili su Kragujevčani 11:9, imali i dve kontre, a na 12:10 usledila je servis greška Kragujevčana, pa greška Opačića u napadu i crno beli su stekli poen prednosti (13:12).

Do prve meč lopte došli su Kragujevčani, uz as Radiše Stevanovića, ali je Mijailović spasio dve, a Nikolić i treću meč loptu, a onda su crno-beli konačno zaustavili Mađara Nemeta. Na kraju je drugu meč loptu za domaće, as servisom baš na Janku Ivoviću, realizovao Minić.

PARTIZAN TERMOELEKTRO: Minić 16, Pešut 10, Brđović 9, Nikolić 19, Mijailović 20, LJubičić 8, Ilić (libero), Žarković, Bulatović, Duštinac, Popović, Samardžić. Trener: Milan Đuričić.

RADNIČKI: Radović 7, Đorđević 13, Ilić 5, Nemet 26, Opačić 8, Radević 17, Pantelić (libero), Ćirović, Jovanović, Perović, Ivović, Stevanović. Trener: Dragan Đorđević.