Prvi trijumf ''Orlova'' u Sofiji, ima nade za London

• 10. maj 2012.

• 18:34

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je danas u drugom kolu kvalifikacione Grupe A u Sofiji selekciju Španije i zadržala šanse da na kraju izbori plasman na Olimpijske igre.

Posle ubedljivog poraza od domaće Bugarske, reprezentacija Srbije danas je u Sofiji savladala Španiju sa 3:1, po setovima 25:19, 25:17, 23:25, 25:22 i tako ostala u igri za plasman u polufinale.

Za razliku od jučerašnjeg meča, ''Orlovi'' su od samog starta zaigrali veoma dobro i bez većih problema došli do vođstva od 2:0 u setovima.

Ipak, uzvratili su Španci posle velike borbe u trećem setu, ali selekcija Igora Kolakovića im nije dala priliku za preokret.

Četvrti set pripao je Srbiji rezultatom 25:22, za konačan trijumf u ovom meču, pa će se u trećem kolu odlučivati o putniku u polufinale. Srbija se sastaje sa Slovenijom i u slučaju pobede sigurno ide među četiri najbolje ekipe. Ipak, samo ukupni pobednik turnira izboriće vizu za London.

Pre ovog meča, odigran je i jedan duel u Grupi B, u kome je Slovačka savladala Finsku sa 3:1 u setovima.