Peti put uzastopno - Zvezda je šampion Srbije!

nedelja 08.05.2016.
18:53

Peta uzastopna titula za Crvenu zvezdu u domaćem šampionatu, oni su danas slavili protiv Vojvodine sa 3:0 u setovima (25:22, 25:23 i 25:16) za ukupnih 3:2 u finalnoj seriji.

ossrb.org
ossrb.org

Dvanaesti put u istoriji, Crvena zvezda je prvak domaćeg šampionata u odbojci.

Oni su danas nakon 3 seta, lakše nego što se očekivalo, savladali Vojvodinu u petom meču finala sa 25:22, 25:23 i 25:16.

Prvi set je bio veoma neizvestan, Vojvodina je imala prednost koju je Crvena zvezda lagano stizala kako se set bližio kraju, a na 19:19 Zvezda stiže do dva uzastopna poena, ali uzvratila je i Voša istom merom nakon tajm.auta Strahinje Kozića.

Ipak, Minić greši, blok Zvezdi donosi tri meč lopte, a Jakovljević donosi prvi set Beograđanima.

I u drugom setu rezultatska klackalica, a najveća je viđena pred sam kraj. Zvezda je povela sa 22:19, zatim je Vojvodina osvojila 4 uzastopna poena, ali je Zvezda ponovo uzvratila.

Greške su Vojvodinu odvele do novog izgubljenog seta, Zvezda je stigla na samo 25 poena od osvojanja titule.

Nisu se gosti oporavili od šoka u drugom setu, Zvezda je povela sa 5:1, 7:2, a prednost je i rasla do kraja seta za konačnih 25:16.

Dakle, peti put uzastopno Crvena zvezda osvaja titulu šampiona države, sasvim zasluženo.