Partizan bolji od Zvezde u velikoj drami

• Autor: Filip Mitrović

• 18. mart 2012.

• 20:38

U prvoj utakmici polufinalne serije odbojkaši Partizana slavili su posle velike borbe protiv Crvene Zvezde 3:2.

U dvorani SC "Šumice" pred oko 300 gledalaca aktuelni šampion Srbije Partizan, savladao je večitog rivala Crvenu Zvezdu posle dosta uzbuđenja i neizvesnosti rezultatom 3:2 (26:24, 16:25, 24:26, 25:23, 16:14).

Meč je trajao čak 122 minuta, obliovao je preokretima, a pobedio je uporniji tim.

Partizan je tesno dobio prvi set, Zvezda je u drugom imala nešto lakši posao, u trećem je viđena velika borba u kojoj su crveno - beli imali više koncentracije. U četvrtom setu Zvezda je bila nadomak pobede, imala je 21:19, ali je Partizan hrabrom igrom osvojio četvrti set i obezbedio taj-brek.

U taj-breku Zvezda je bolje počela, imala vođstvo od 5:3, pa 10:8 i velikih 12:9, ali se aktuelni šampion digao kad je bilo najpotrebnije i rešio odlučujući set u svoju korist rezultatom 16:14.

Kod crno belih najefikasniji je bio korektor Minić, koji je svom klubu doneo 26 poena, dok je u taboru večitog rivala Petković, takođe korektor, osvojio 27 poena.