17:59

Novi poraz odbojkaške selekcije od Brazila.

Beta/AP Photo/Czarek Sokolowski

Drugi poraz selekcije Srbije u prvom vikendu Svetske lige.

Odbojkaši Srbije su i drugi put poraženi od selekcije Brazila, ovoga puta bilo je 3-1 za "Karioke"

Po setovima 25:18, 25:20, 19:25, 25:22.

Izabranici selektora Nikole Grbića ni u drugom meču nisu uspeli da pronađu rešenje sa sjajne Brazilce, pa se kući vraćaju sa jednim osvojenim bodom.

Domaćin je došao do prednosti od 2-0 u setovima, ali su se "Orlovi" probudili u trećem setu i uspeli da ga reše u svoju korist.

U četvrtom setu naši momci su držali egal sve do pred kraj seta, kada su se Brazilci sjajnim servisima odvojili i zabeležili trijumf od 3-1.

Urpkos porazima, mlada ekipa Srbije odlično se predstavila brazilskoj publici.

Narednog vikenda naši odbojkaši će opet imati teško gostovanje, ovoga puta u Italiji, u gradu Pezaro.

Italijani imaju dve pobede iz dva meča jer su bez većih problema izašli na kraj sa Australijom u gostima.

Iz naše grupe će na završni turnir, pored Brazila, ići još dve selekcije. Brazil se kao domaćim automatski kvalifikovao.