Liga nacija - Spasili smo dve meč lopte, kakav preokret "orlova" u Bugarskoj!

petak 01.06.2018.
22:24

Naš seniorski tim savladao je reprezentaciju Bugarske rezultatom 3:2 posle velikog preokreta.

Beta/FIVB/Mo

Pred oko 5700 gledalaca u hali Armejec, Srbija je slavila protiv Bugarske rezultatom 3:2, po setovima 25:17, 23:25, 23:25, 25:21 i 16:14, posle 144 minuta igre.

Bila je ovo druga pobeda naše reprezentacije u ovom takmičenju posle one pobede nad Nemačkom u Kraljevu, pa sada imamo skor od 2 pobede i 2 poraza.

Viđena je prava drama na današnjem meču.

Iako smo u prvom setu gubili sa 8:5, uspeli smo da zaigramo dobro sredinom seta i da rešimo prvi set u svoju korist, a problemi su nastali u drugom.

Bilo je vrlo neizvesno, da bi Bugari imali bolji finiš i na kraju su izjednačili na 25:25.

U nastavku velika borba, imali smo izjednačenje 22:22 pred kraj seta, ali ponovo nedostatak koncentracije u odlučujućim momentima nas je skupo koštao.

Četvrti set smo dobili uz malo opuštanje pred kraj (bilo je 21:20 za naš tim, da bi usledila četiri vezana poena za kraj) i onda smo gledali veoma uzbudljiv peti set.

Svi su videli pobedu Bugara nakon vođstva od 10:5, imali su i dve meč-lopte nakon toga (14:12), ali smo serijom od 4:0 slavili veliku pobedu.

Luburić je bio sjajan sa 21 osvojenim poenom, Kovačević je dodao 14, Lisinac 13, a po 11 su imali Petar Krsmanović koji je i junak ovog meča zbog sjajnih servisa na kraju utakmice, kao i Marko Ivović. Kod Bugara najbolji Učikov i Skrimov sa po 19 poena.

Naredni meč naša reprezentacija igra protiv Rusije sutra od 16 časova.