KAKAV OBRT! Evo ko je rival Srpkinjama u četvrtfinalu EP!

utorak 26.09.2017.
18:41

Ujedno i opomena našim reprezentativkama da se njihove naredne protivnice ne predaju ni kada gube 2:0 u setovima.

BETAPHOTO/FIVB/DS

Ako ste pratili grupnu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu za odbojkašice, onda znate da se reprezentacija Srbije direktno plasirala u četvrtfinale, kao prvoplasirana u svojoj grupi.

Ko će im biti protivnik u borbi za plasman u polufinale, naše reprezentativke su saznale večeras, po završetku veoma uzbudljivog meča između Belorusije i Češke.

Slavila je reprezentacija Belorusije sa 3:2, iako su Čehinje vodile sa 2:0 u setovima!

Češka je prva dva seta dobila sa 25:18 i 25:23, potom je usledio dramatičan treći set koji je Belorusija dobila na razliku, rezultatom 27:25, a onda su Beloruskinje bile bolje i u naredna dva - 25:22 i 17:15.

Belorusija je prvu fazu takmičenja završila kao drugoplasirana u svojoj grupi, iza Italije, a ispred Hrvatske i Gruzije. Jedini poraz doživela je od Italije (3:1), Hrvatsku je savladala sa 3:2, a Gruziju sa ubedljivih 3:0.

Utakmica četvrtfinala između Srbije i Belorisije igra se u četvrtak.