subota 21.09.2019.
19:03

Česi pokazali kvalitet, ali nisu izdržali.

EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto je danas u Antverpenu savladala Češku sa 3:0 u setovima (31:29, 25:21, 25:18)

Bolje su Česi ušli u meč, ali su izabranici Slobodana Kovača dosta brzo postavili stvari na svoje mesto i vodili sve do završnice seta.

Usledila je velika drama, Češka je imala čak pet lopti, međutim "orlovi" su ipak uspeli da preokrenu rezultat i blokom Podraščanina osvoje prvi set sa 31:29.

Dosta lakši posao favorit je imao u drugom setu u kojem je Češka takođe vodila na startu.

Presudila je sjajna serija Lisinca koji je sa tri asa izjednačio rezultat, da bi Srbi na kraju uspeli da pobede u drugom setu sa 25:21.

Sve je bilo jasno od početka trećeg seta, Srbija je odmah povela i nije ispuštala prednost do kraja susreta, na kraju je bilo ubedljivih 25:18.

U četvrtfinalu Evropskog prvenstva, izabranici Slobodana Kovača će se sastati sa pobednikom meča Belgija - Ukrajina.