Dramatična borba ''večitih'' - Zvezdin ''brejk'' protiv Partizana!

• 30. april 2015.

• 20:15

Odbojkaši Crvene zvezde napravili su veliki korak ka novoj šampionskoj tituli, pošto su večeras kao gosti savladali Partizan na startu finalne serije plej-ofa!

Beogradski crveno-beli su već u prvoj utakmici finala plej-ofa uspeli da naprave ''brejk'' protiv Partizana i povedu sa 1-0 u pobedama.

Zvezda je večeras u hali SC ''Vizura'' kao gost savladala ''večitog rivala'' sa 3-2, po setovima 25-17, 17-25, 25-21, 20-25 i 15-13.

Ekipa Dragana Kobiljskog je znatno bolje ušla u večerašnji meč, ubedljivo je dobila prvi set, da bi u drugom usledio Partizanov odgovor istom merom.

Zvezda, međutim, i u trećem setu potvrđuje svoj kvalitet, stiče novo vođstvo, a Partizan je u narednom još jednom uspeo da izjednači.

Sledi vrhunac drame, peti set, u kome je Crcvena zvezda bila za nijansu bolja. Presudan momenat bio je kod vođstva crveno-belih od 12-11, kada je trener Partizana Vladimir Vasović zatražio tajm-aut, kako bi poremetio koncentraciju Zvezdinom serveru.

Ali, dogodilo se upravo suprotno, tajm-aut nije imao efekta, Zvezda je dobila taj poen, povela sa 13-11 i tu prednost je sačuvala do kraja.

Druga utakmica finala plej-ofa na programu je 3. maja od 16:30h, a Partizan će ponovo biti domaćin.

Šampion će postati onaj tim koji izbori tri pobede u finalu.