Daleko je Rio, ''Orlovi'' razočarali!

• 06. januar 2016.

• 19:38

Još jedan poraz naših odbojkaša i izgubljene šanse da se preko kvalifikacionog turnira u Berlinu naš nacionalni tim domogne plasmana na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Posle jučerašnjih 1:3 protiv Poljaka, nadali smo se boljoj igri i pobedi Grbićevih izabranika u duelu sa domaćinom turnira, selekcijom Nemačke, ali umesto toga, reprezentacija Srbije pretrpela je još ubedljiviji poraz - 3:0, po setovima 25:20, 26:24, 25:20.

Posle novog neuspeha, ''Orlovi'' su ostali bez izgleda za plasman u polufuinale kvalifikacija i preostali meč protiv Belgije biće samo formalnost.

U prvom setu naš tim je bio ravnopravan do prvog tehničkog tajm-auta, kada je bilo 8-7 za Nemce, ali posle toga naši su drastično pali, što rival koristi za ubedljivo vođstvo od 15:8.

Do kraja seta, domaćin je rutinski završio posao i poveo sa 1:0. Drugi set je bio ključan, vodila se velika borba, imali su naši i blagu prednost, vodili sa 13:11, pa 14:12, ali u finišu su dozvolili rivalu da preokrene rezultat, dobije i ovaj set sa 26:24 i to je bila najava konačnog raspleta, nepovoljnog po naš tim.

U trećem setu Grbićevi puleni bez ikakve šanse, Nemačka je konstantno imala prednost i bez problema privela utakmicu kraju - 25:20 u trećem setu.

Nemcima je ovo druga pobeda i učvrstili su se na prvom mestu u ovoj grupi.

Podsetimo, plasman na Olimpijske igre izboriće pobednik turnira, a drugoplasirana i trećeplasirana selekcija će učestvovati na turniru Svetskih kvalifikacija u Japanu, od 14. maja do 5. juna.