Brazilcima drama u finalu, Srbiji srebro!

• 14. oktobar 2013.

• 00:27

Pravo finale, prepuno uzbuđenja, gledali smo u duelu Brazila i Srbije na Svetskom prvenstvu za mlađe seniore. Na kraju, za nijansu bolji domaćini, koji su trijumfovali posle pet setova.

Svetski prvak u konkurenciji mlađih seniora je reprezentacija Brazila, koja je u finalu bila bolja od Srbije i posle prave drame slavila sa 3:2, po setovima 29:27, 15:21, 21:17, 19:21, 15:13.

Srbija je odlično ušla u meč, povela i sa tri poena razlike (10:7), ali se ušlo u dramatičnu završnicu prvog seta, koji je odlučen na razliku. Brazilci su uspeli da ga dobiju posle velike borbe i steknu psihološku prednost.

Ipak, drugi set je doneo odgovor ''Orlova'', koji su zaigrali mnogo bolje i ovaj set dobili sa 21:15, za prvo izjednačenje u setovima.

Brazilci ponovo hvataju ritam, i boljom igrom u trećem setu dolaze do novog vođstva - 21:17. Ni tada se naši nisu predali, pokazali su veliku borbenost i u još jednoj neizvesnoj završnioci uspeli da meč uvedu u peti, odlučujući set - 21:19.

Usledio je vrhunac drame, Brazilci su imali blagu prednost tokom najvećeg dela ovog seta, držali vođstvo do dva poena razlike, što je na kraju presudilo - 15:13, za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Ipak, Srbija je na ovom takmičenju ostavila sjajan utisak i nema razloga da mnogo žali zbog poraza u finalu.

Bronzu je osvojila Rusija koja je u borbi za treće mesto pobedila Bugarsku sa 3:1 (22:24, 22:20, 27:25, 21:15).