• Autor: Beta

• 15. mart 2014.

• 07:50

• Izvor: Beta

U jermenskom gradu Jerevanu sinoć je završeno pojedinačno Evropsko prvenstvo u šahu uz učešće 259 takmičara iz 27 zemalja.

Od srpskih reprezentativaca, velemajstor Miloš Perunović osvojio je 18. mesto sa 7,5 poena iz 11 partija, što mu je donelo plasman na Svetski kup, dok je velemajstor Ivan Ivanišević, takodje iz Beograda, bio 43. sa sedam osvojenih poena.

Perunović je zabeležio sedam pobeda, remi i tri poraza, dok je Ivanišević imao skor od četiri pobede i šest remija uz jedan poraz.

Novosadski velemajstor Dragan Šolak, koji sada nastupa pod zastavom Turske, osvojio je četvrto mesto sa osam poena. Šolak je zabeležio pet pobeda i šest remija. Savladao je Davida Navaru iz Češke, a remizirao sa Vladimirom Akopianom iz Jermenije.

Evropski prvak je Aleksandar Motylev iz Rusije sa devet poena, drugi je David Anton Guijarro iz Španije, a treći Vladimir Fedoseev iz Rusije, takodje sa osam osvojenih poena.

Igrano je 11 kola po švajcarskom sistemu.