subota 20.07.2019.
18:47

Nisu uspeli da naprave pravu uvertiru.

EPA-EFE/IGOR KUPLJENIK

U sredu nas na stadionu ''Rajko Mitić'' očekuje još jedna evropska utakmica, Crvena zvezda dočekaće finski HJK Helsinki u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

I jedni i drugi večeras imaju izazove na domaćoj sceni, a dok Zvezda od 20 časova igra protiv Javor Matisa, prva je na teren izašla ekipa Helsinkija, koja je kao gost u Tampereu remizirala sa liderom na tabeli, ekipom Ilvesa.

Meč je završen rezultatom 1:1, a ovim ishodom zadovoljniji može da bude domaćin.

Posle prvog poluvremena bez golova, Helsinki je poveo golom Rikua Riskija, koji je pred dvomeč sa Zvezdom u odličnoj formi. Posle dva gola Toršavnu, Riski je danas doveo Helsinki u vođstvo u 55. minutu meča.

Minimalno vođstvo gostiju ostalo je na snazi sve do trećeg minuta nadoknade vremena, kada su domaći iznudili jedanaesterac i sa bele tačke stigli do boda.

Ilves je ostao prvi sa 29 bodova iz 15 mečeva, a Helsinki ima tri boda manje, uz dva meča više.

Helsinki je večeras nastupio u formaciji 4-3-3, u sastavu: Rudakov - Alhi, Rafinja, Obilor, O'Šognesi - Dalstrom, Para Sinistera (Vananen od 52.), Kairinen - Riski, Pelvas (Peiponen od 83.), Mensa.