Zvezdaši doneli bod "Sokolićima"

• 13. novembar 2015.

• 19:25

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore vezala je treći remi u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i to zahvaljujući pogotku Vukana Savićevića u 85. minutu duela sa Letonijom.

Zvezdaši doneli bod
Mladi fudbalski reprezentativci Crne Gore u petak su odigrali petu utakmicu u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj, ali ni večeras nisu uspeli da ostvare pobedu.

Treći meč za redom "Sokolići" su završili remijem, ovoga puta sa selekcijom Letonije koju su ugostili u Podgorici.

Gosti sa severa kontinenta bili su na dobrom putu da iz Crne Gore odnesu čitav plen, ali je meč završen rezultatom 3:3 (0:1) i to zahvaljujući bivšem prvotimcu Crvene zvezde.

Letonija je posle 50 minuta igre imala dva gola prednosti, ali je rezervista Luka Đorđević uspeo da vrati domaće u život pogotkom u 60. minutu koji mu je namestio Vukan Savićević.

Treći pogodak na utakmici Letonci su postigli u 62. minutu i tada se činilo da će Crna Gora pretrpeti drugi poraz u kvalifikacijama. U poslednjih 20 minuta meča "Sokolići" su krenuli svim silama ka protivničkom golu pa su preko Đorđevića uspeli da smanje na 3:2.

Protivnik naših južnih komšija ostao je sa dva igrača manje u poslednjih 15 minuta meča posle isključenja Slampea i Flaksisa, što je Crna Gora uspela da iskoristi.

Fudbaler Crvene zvezde Vladimir Jovović bio je asistent, a doskorašnji član vicešampiona Srbije Vukan Savićević egzekutor u 85. minutu meča kada je postavljen konačan rezultat.

Bio je to prvenac Vukana Savićevića u dresu mlade reprezentacije Crne Gore koja posle pet odigranih utakmica ima šest osvojenih bodova i zauzima treće mesto u kvalifikacionoj grupi "1".