• 17. avgust 2018.

• 09:55

Iznenađujuće vesti stižu sa Apenina.

Kako je i zvanično objavljeno na sajtu kluba, Juve je raskinuo ugovor sa jednim od igrača sa najdužim stažom u ekipi, vezistom Klaudiom Markiziom.

Ovaj 32-godišnji fudbaler je u Juventusu od starta svoje karijere, stigao je u Torino još kao sedmogodišnjak 1993. godine, nakon 12 godina zaigrao je i za prvi tim.

Upisao je 389 zvaničnih nastupa za "Bjankonere", postigao je 37 golova, ali je zbog učestalih povreda poslednjih par sezona slabije igrao.

Pominjalo se da bi karijeru mogao da nastavi u redovima Monaka, a sada će postati slobodan igrač, te mu Juve nakon 25 godina vernosti neće stajati na putu ka odabiru nove sredine.  U pitanju je sporazumni raskid saradnje.

Markizio je sa "Starom damom" osvojio Seriju A u sedam navrata, bio je u timu kada je osvojena i Serija B, nakon čuvene afere "Kalčiopoli", a podigao je i tri trofeja u Superkupu, kao i četiri trofeja u Kupu Italije.

U dresu reprezentaciji Italije upisao je 55 nastupa, postigao je pet golova, a sa "Azurima" je igrao i finale Evropskog prvenstva 2012. godine, dok je godinu dana kasnije na Kupu Konfederacija osvojio bronzanu medalju.