nedelja 25.11.2018.
22:59

Viljareal upisao trijumf u 13. kolu španske Primere.

EPA-EFE/DOMENECH CASTELLO

Fudbaleri Viljareala slavili su na svom stadionu protiv Real Betisa rezultatom 2:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, najbolju priliku imao je Fornals u 18. minutu, ali je Pau Lopez dobro intervenisao.

A onda, na startu drugog dela, najpre Viktor Ruiz preti gostima iz Sevilje, da bi potom za samo dva minuta Viljareal stekao dva gola prednosti.

Najpre je Moreno zatresao mrežu gostiju nakon centaršuta Kazorle iz kornera, da bi u 54. minutu na 2:0 povisio Šukueze, Santi Kazorla mu je petom odlično ostavio loptu, a ovaj je prizemnim udarcem povisio prednost "Žute podmornice" na 2:0.

U 74. minutu Loren pretio Asenhu, ali je iskusni golman Viljareala uspeo da sačuva svoju mrežu.

To ipak Asenho nije mogao da uradi u nadoknadi vremena, kada je nakon pasa Leona, Đovani Lo Selso postigao gol za dramu u završnici.

Ipak, domaćin je izdržao, te je Viljareal upisao svoju tek treću pobedu u sezoni. Betis je u prošlom kolu savladao Barselonu, nisu bili te sreće protiv ekipe koja je pre ovog trijumfa bila prva iznad crte.