subota 31.10.2020.
20:24

Pojačanje iz Vulverhemptonu opet je postigao pobedonosni gol za "crvene"!

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Liverpula teškom mukom došli su do bodova na domaćem terenu protiv Vest Hema 2:1, a junak je kao i protiv Šefilda bio Diogo Žota.

Pažnju i brojne komentare navijača ipak je privuklo neobično rešenje Jirgena Klopa za parnjaka Džou Gomezu na štoperu.

Reč je o Natanijelu Filipsu, koji je ove večeri debitovao za aktuelnog osvajača Premijer lige, iako je u klubu već više od četiri godine.

Meč je počeo nepovoljno po tim sa Enfilda kada je Pablo Fornal već u 10. minutu iskoristio kiks Gomeza, koji mu je "namestio" čist udarac.

Štoper Liverpula je nakon centaršuta udario loptu glavom u pravcu protivnika, koji je imao priliku nekoliko sekundi da se nameti i precizno pošalje loptu u mrežu.

Izjednačenje Liverpulu doneo je Mohamed Salah u 41. minutu posle najstrože kazne koja je usledila nakon faula Artura Masuakua.

Završnicu meča obeležio je Diogo Žota, kome je u 77. poništen gol posle ofsajda, ali se doskorašnji član Vulverhemtpona daleko bolje snašao u 85. minutu.

Portugalac se neverovatno "provukao" između nekoliko fudbalera gostiju i na sjajnu asistenciju Šaćirija još bolje reagovao savladavši Lukasa Fabijanskog.

Liverpul je slično kao i protiv Šefilda stigao do pobede posle preokreta, koji ih je posle sedam kola sačuvao na prvom mestu.

24 Komentara

BlueBoy84
Sunday, 01.11.2020
08:17

Teska pobeda. Penala nije bilo. Žota pravo pojačanje, na zimu 2 štopera pod hitno

Rio48
01:34

Steta sto Antonio nije igrao...sa njim bi West Hem i Liverpulu uzeo bodove.

L F C
Saturday, 31.10.2020
22:06

Teska utakmica kako za igru tako I za gledanje, ali ostvarili smo vaznu pobedu. Zotu pothitno ustaliti u prvih 11, covek igra odlican fudbal. Filips takodje dobro odigrao, jedan od boljih danas. Idemo dalje, samo jako. Pozdrav braco moja crvena.
Y N W A

Boginja iz Bergama
21:54

Nema leprsave igre, Firmino nikako da proradi i to me zabrinjava strasan je to igrac al doce i njegovi golovi kad zagusti, Gomez nije sjajan al bolje nemamo,vezni red sa Jonsom nije idealan al kako rekoh boljih rjesenja nema, izvukli su maksimum izgubili 5 od od mogicih 21 boda, Zota je igracina nije ni cudo sto ga je Klop platio masno, uz Zotu vecu minutazu zasluzuje Saciri ne znam koji je razlog sto tog momka cesto nema ni na klupi a brzo su svi zaboravili rusenje Junajteda sa klupe i one asistencije protiv Barselone...Sve u svemu nije lose dosta bodova uzeto, teska sezona je pred nama 5 6 povrijednjenih igraca situacija u kojoj se nalazimo trenutno je dobra gledajuci na roster koji imamo...Liverpul se povredama Virgila vratio na staro,primaju gol u svakoj tekmi skoro al sto nije dobro nije to vise leprsavi Liverpul koji ce primit 3 a dat 4 u isto vrijeme,ocekujem vise od Alkantare i ostalih kad se vrate a odbrana je dosta losa,Arnold igra leprsavo cesto grijesi stoperski tandem nikad prije nije igrao al eto bice bolje nadam se, odbranit cemo je ako se izbjegne poraz na etihadu.

Normal one
21:32

Nije dobr nikako, ali necu sad kritikovati kad bukvalno fale 4 prvotimca (Keita,Tiago,VVD,Fabinjo). U svakom slucaju Firmino ocajan kao i zadnjih 6 meseci minimum, vreme je da Zota pocinje na spicu umesto njega. Zota za 20 minuta uradi vise nego Firmino za 5 utakmica. Naravno Firmino jeste fantastican igrac i kada igra kada zna verovatno nema boljeg spica za Liverpul ali forma u kojoj se nalazi u zadnje vreme je zaista potpuno kriminalna.

Paul Kersey
21:30

Na čelu smo tabele gde nam je uvek mesto. YNWA!

Savoa
21:30

Saciri kakav god da je covek mnogo je dobar igrac i daje drugaciju notu igri.

_mladen_
21:29

Nažalost iako mi je Firmino omiljeni igrač, mislim da je vreme da se malo smesti na klupu, nije to više isti igrač. Opet najbitnija su tri boda i da se pobeđuje, dok se ne vrate igrači sa povreda. Džota mora u prvu postavu, dok Džons nema šta da traži u prvoj postavi. Šaćiti ako je već ostao u Liverpuli, mora dobiti minute. U kakvim su mukama, opet uspevaju da pobede, što je dobro, ne predaju se.

Mangus
21:29

Zota je ozbiljno pojacanje! Firmino vec neko vreme nije u formi, i trealo bi ga malo posaditi na klupu a dati Zoti da igra.
Filips prosle godine nije u drugoligasu igrao te sam mislio da ce ga danas setati kao na ringispilu ali bio je solidan. Nije VVD ali je uspeo da se izbori sa igracima Vest Hema. E sad sta ce biti sledece nedelje sa Sitijem je drugo pitanje ali danas je bio ok.

Red blood
21:28

Mentality monsters what?
Slaba igra,ali kao sto rekoh,ovih dana samo su bitne pobede.
Jotu hoce lopta,mislim da je nazalost vreme da Bobi ode na klupu.
Siti uzasan,Liverpul nista bolji..spektakl sledece nedelje..

Kralj Stiven
21:27

Vecina ekipe u najgoroj formi u Klopovoj eri,a opet prvi na tabeli kakav trener.Gomez i Arnold u ogromnom padu,Gomez na nivou Lovrena,Filipa nije bilo lose,vezni red opet trcanje bez kreacije.Zota novi Origi samo skuplja bodove :D

xman
21:27

Brzo ce se Jota ustaliti u prvih 11..dao je vec 4 gola, pri cemu su mu i 2 ponistena, zaista ga oce gol, treba to iskoristiti, za sad jedina svijetla tacka u ovoj sezoni.

Delgado
21:27

Jota mora igrati ispredfirmina.Saciri takodje uvek da bude bar na klupi ako ne u prvih 11.Jones jako beskoristan

äxwell
21:26

Ne moze Diogu ni Var nista..Jednostavno je morao dati gol danas. Filips u odbrani me odusevio. Po meni igrac utakmice. Totalno je dominirao u vazduhu i bio je dovoljno stalozen sa loptom da WH nije uspio nista kreirati u napadu. Veoma mucna i teska pobjeda al zasluzena i penjemo se na vrh PL barem na kratko..

Red Demon
21:26

Šaćiri i Žota novi tandem iz snova. Firminova forma zabrinjava.

21:54

Kako Firmina volim iskreno najdrazi igrac al upravo tako,forma zabrinjava...

Red Demon
23:19

Bez obzira igrao bi mi uvek njegovo mesto u prvih 11 je neupitno.

CFC-Macedonia
21:25

Sudija spasio liverpool, jer dosudio nepostojeci penal, nije se ni uopce konsultovao sa VAR om.

äxwell
21:33

Bilo je kontakta po Salahovom stopalu. Gledali su u VAR sobi i nisu imali potrebe da cimaju glavnog. Al zato onaj ponisten gol Lvpa je smjesan. Srecom pravda je zadovoljena na kraju.