• Autor: Aleksandar Golubović

• 31. oktobar 2020.

• 20:24

Pojačanje iz Vulverhemptonu opet je postigao pobedonosni gol za "crvene"!

Fudbaleri Liverpula teškom mukom došli su do bodova na domaćem terenu protiv Vest Hema 2:1, a junak je kao i protiv Šefilda bio Diogo Žota.

Pažnju i brojne komentare navijača ipak je privuklo neobično rešenje Jirgena Klopa za parnjaka Džou Gomezu na štoperu.

Reč je o Natanijelu Filipsu, koji je ove večeri debitovao za aktuelnog osvajača Premijer lige, iako je u klubu već više od četiri godine.

Meč je počeo nepovoljno po tim sa Enfilda kada je Pablo Fornal već u 10. minutu iskoristio kiks Gomeza, koji mu je "namestio" čist udarac.

Štoper Liverpula je nakon centaršuta udario loptu glavom u pravcu protivnika, koji je imao priliku nekoliko sekundi da se nameti i precizno pošalje loptu u mrežu.

Izjednačenje Liverpulu doneo je Mohamed Salah u 41. minutu posle najstrože kazne koja je usledila nakon faula Artura Masuakua.

Završnicu meča obeležio je Diogo Žota, kome je u 77. poništen gol posle ofsajda, ali se doskorašnji član Vulverhemtpona daleko bolje snašao u 85. minutu.

Portugalac se neverovatno "provukao" između nekoliko fudbalera gostiju i na sjajnu asistenciju Šaćirija još bolje reagovao savladavši Lukasa Fabijanskog.

Liverpul je slično kao i protiv Šefilda stigao do pobede posle preokreta, koji ih je posle sedam kola sačuvao na prvom mestu.