''Zmajevi'' se ne šale, pobeđen i Meksiko!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 04. jun 2014.

• 09:18

Na turneji koju reprezentacija Bosne i Hercegovine igra po SAD-u u sklopu priprema za SP nakon pobede nad ekipom Obale Slonovače pobeđena je i ekipa Meksika rezultatom 1:0.

Fudbalska selekcija Meksika je baš izabrala Bosnu i Hercegovinu za svog rivala pošto veruju da gaje isti stil fudbala kao i Hrvatska sa kojom su u grupi A na SP u Brazilu.

Reprezentacija koju predvodi Safet Sušić slavila je pobedu u ovom meču koji se igrao u Čikagu rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Izet Hajrović dva minuta pre kraja prvog dela igre.

Imala je reprezentacija Bosne i Hercegovine još prilika da postigne gol u prvom poluvremenu, ali su šutevi Edina Džeka završavali ili pored gola ili je golman Meksika bio na mestu. Sa druge strane, pripretio je jedino Ćićarito Ernandez, ali se isprečila stativa.

Reprezentacija Safeta Sušića takmičiće se u grupi F, zajedno sa Argentinom, Nigerijom i Iranom.