nedelja 01.11.2020.
14:25

Ibrahimović u svom stilu stigao do novog pogotka u Seriji A.

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Zlatan Ibrahimović još jednom je izrastao u junaka Milana pošto je doneo važnu pobedu rosonerima na gostovanju Udinezeu 2:1.

Popularni Ibra se najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćih, kada je nakon odbijene lopte u 83. minutu rešio pitanje pobednika makazicama.

Delovalo je da će Milan mnogo lakše stići do pobede.

Rosoneri su krenuli ofanzivnije, a nagrada je stigla već u 18. minutu nakon majstorije Frenka Kesija.

Ibrahimović je neometano primio loptu u šesnaestercu i uposlio saigrača iz veznog reda koji je raspalio po lopti, a ona je posle udarca u prečku završila u mreži.

Udineze nije pao u očajanje nakon ranog zaostatka, a znake života pokazali su u nadoknadi prvog poluvremena kada nakon pada Stafana Okake malo falilo da dobiju penal.

To im je uspelo već na startu drugog poluvremena kada je Alesio Romanjoli napravio prekršaj nad rivalom, a sudija je ovaj put pokazao na "kreč".

Siguran sa penala u 48. minutu bio je Rodrigo De Pol, čiju nameru je prozreo Donaruma, ali je udarac bio dovoljno precizan da završi u mreži.

Stefano Pioli je pokušao ubacivanjem Tonalija i Dijaza da osveži sredinu terena i vrati vođstvo Milanu, ali je čovek odluke opet bio Ibrahimović.

Prethodno je Milan pokušao preko Hakana Čalhanoglua, kada je nakon njegovog udarca lopta završila pored gola.

Milan se ovom pobedom vratio na pobednički kolosek nakon remija protiv Rome u ponedeljak.

baner 14

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

13 Komentara

Consigliere 1927
Monday, 02.11.2020
16:26

Kako Ibra tuce igeace, prvi gol coveku samar udario, drugi gol ovoga svukao dole, pa onda ne dusi opasni igru. Strasno kako se sudi ova liga vec u korist Milana, na silu izgleda moraji da osvoje skudeto i da se Juventus(kog inace ne mogu organski da podnesem) skine sa trona. Ukinite VAR na utakmicama Milana i sudite sta hocete pa da znamo i da se ne nerviramo ako ga vec ne koristite. Protiv Rome Milan dobije penal za slicnu situaciju zbog “opsne igre stopera Rome” a danas Ibra skace 20cm od glavr igraca Udinezea i gol vazi. Svasta, tuga, cemer, jad. Vec mi se smucila liga nismo ni krenuli.

adidas forever
Sunday, 01.11.2020
21:24

U 40-oj pa makazice. Respect. Odmah se setim makazica sa 35m protiv Engleza kao gola od koga ne verujem da ću ikada videti lepši. Sa stopalom na visini 2.43m uputiti udarac te snage je skoro pa van pameti. Teško da će to iko probati i na treningu, a kamoli na utakmici.

jv
16:19

Šta reći za Ibru? Treba nam još kvalitetnih igrača, kada su starteri umorni, kao danas, nismo na nivou. Štoper, krilo i napadač su neophodni.

IMUN NA MINUSE(VE)
18:04

I zamena za Kesija, neki fizikalac.

crno-crveno
18:41

Napadac i stoper da ali krilo nam ne treba
Traba nam vreme za ove igrace sto imamo da se to ukomponuje.
Trenutno ne igramo dosta dobro ali ipak pobedjujemo.

NDJ34
15:51

Teska pobjeda, ali standardno, Udineze je tvrd protivnik u Udinama..Za Ibru nema rijeci, nema se tu vise sta reci..Ekipa je defanzivno bila dobra, Romanjoli, koliko ga god kritikovali u zadnje vrijeme, bio je dobar dana, sve mimo tog penala napravljenog..Bitna su tri boda, idemo Milan, vrijeme je za ulazak u LS..FM