• Autor: Nikola Miloradović

• 31. mart 2019.

• 22:41

Fudbaleri madridskog Reala slavili su u susretu 29. kola španske Primere.

Dočekao je Real na "Santijago Bernabeu" poslednjeplasiranu Uesku, slavili su Madriđani nakon velike borbe sa 3:2 (1:1).

Zidan je rešio da odmori nekolicinu prvotimaca i šansu da mlađim igračima, pa se tako na golu našao njegov sin Luka.

Luka Zidan, Odriozola, Naćo, Ramos, Marselo, Isko (Valverde), Ljorente (M. Dijaz), Sebaljos, Bejl, Benzema, B. Dijaz (Lukas Vaskez)

Samo što je počeo susret, gosti su načeli mrežu koju je čuvao Luka Zidan.

Igrao se treći minut kada je Kućo Ernandez raspalio iz dobre pozicije u kaznenom prostoru Reala i matirao nemoćnog Zidana za 1:0.

Veliki šok za Real, krenuli su odmah u pohod na izjednačenje, a do njega stižu u 25. minutu, nakon velike inicijative.

Brahim Dijaz je poslao loptu pred gol gostiju, koju u pogodak pretvara Isko, 1:1.

Bilo je prilika na obe strane do kraja prvog dela, ali su mreže ipak mirovale, pa se sa nerešenim rezultatom otišlo na odmor.

Real je bolje otvorio drugo poluvreme, imali su kontrolu nad igrom, a to su krunisali u 61. minutu.

Benzema je glavom prosledio loptu ka Sebaljosu, a ovaj je sa gotovo gol linije samo ugurao u mrežu Ueske.

Ipak, nisu se gosti predavali, samo 13 minuta kasnije, Ećeita poravnava rezultat.

Usledila je nova inicijativa Madriđana, kružili su oko gola Ueske, ređale su se prilike, da bi odbrana gostiju poklekla u 89. minutu.

Marselo je prosledio loptu do Benzeme, ovaj se namestio na udarac na ivici kaznenog prostora i matirao golmana gostujuće ekipe za 3:2.

Na kraju pobeda Reala, iako je Zidan izveo "šarenu" postavu, druga od kako se "Zizu" vratio na klupu ekipe.

Treći su sa 57 bodovao, dva manje od Atletika, 12 od Barselone, ali i 11 više od četvroplasiranog Hetafea.

Ueska se još jednom dobro borila, ali su ostali bez bodova, poslednji su na tabeli sa 22 boda.