• Autor: Milovan Longinov

• 03. april 2018.

• 22:35

Kristijano Ronaldo je čovek o kom će se pričati danima, nedeljama, a Real je posle večerašnje predstave opet pokazao da je najveći favorit za trofej u Ligi šampiona!

Real Madrid je možemo slobodno da kažemo - prvi polufinalista Lige šampiona, pošto je večeras razbio Juventus u Torinu rezultatom 3:0 (1:0)!

Apsolutni heroj bio je Kristijano Ronaldo, koji je postigao dva gola, od toga jedan od najlepših ikada u Ligi šampiona, dok je kod trećeg asistirao Marselu.

Maks Alegri je izveo sastav sa jasnom vizijom da se brani, poduplao je levi bok sa Kvadvom Asamoom i Aleksom Sandrom, dok je Betankur dobio prednost u veznom redu, ali se to nije pokazalo kao najbolje rešenje.

Već u trećem minutu, Isko je centirao sa levog boka, Ronaldo neshvatiljivo ostao bez čuvara, i samo u svom stilu, velemajstorski i rutinski poslao loptu u malu mrežicu.

Verovali ili ne, Ronaldo je oborio novi rekord u Ligi šampiona, tačnije postavio, jer je sada postao prvi igrač koji je postigao po gol na 10 uzastopnih mečeva u elitnom takmičenju. Na pomenutih 10 mečeva postigao je 15 pogodaka.

Ronaldo

Posle primljenog gola, Juve je morao da krene odlučnije u napad, nije bio bezopasan, ali je nekako nedostajao dobar završni pas da bi se došlo u opasniju situaciju pred golom.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Iguain u 24. minutu, kada se istakao Kejlor Navas maestralnim refleksom i intervencijom.

Uz to, još jedna opasna situacija posle kornera, Kijelini je loše zahvatio loptu glavom, u nastavku Iguain pokušava, ali lopta je završila u korneru.

Real je čekao šansu iz kontri, nije jurcao, a u prvom delu izdvojio se još samo Toni Kros, koji je u 35. minutu za zatresao prečku sa 25 metara.

Drugo poluvreme donelo je nova uzbuđenja, prvu šansu je imao Ronaldo, šutirao je za malo pored stative.

Juve je uzvratio preko Dibale, iz slobodnog udarca, lopta je od živog zida umalo prevarila Navasa, ali je otišla u korner.

I onda, potpuni potop Juventusa u razmaku od osam minuta. U 64. Kristijano Ronaldo je nestvarnim makazicama postigao jedan od najlepših golova ikada za 0:2.

U 66. Paolo Dibala je zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje i to je značio kraj Juventusa.

U 72. minutu, uigrana akcija, Ronaldo i Marselo duplim pasom izbacuju čitavu odbranu Juventusa, a Brazilac pogađa za 0:3.

Do kraja, Alegri je napravio izmene, ušli su Mandžukić, Matuidi i Kuadrado, ali je Zidan zatvorio sve prilaze, uvođenjem Lukasa Vaskeza, Asensija i Kovačića.

Juventus će u Madrid samo turistički, jasno je da je ovaj dvomeč završen večeras, posle drugog gola Kristijana Ronalda.