Živi nada Rome - Rađa 'torpedovao' Inter!

• 26. februar 2017.

• 22:41

Rimska "Vučica" još uvek nije odustala od pohoda na šampionsku titulu, što potvrđuje i večerašnji trijumf nad Interom u derbi susretu 26. kola Serije A.

Pretposlednja utakmica 26. kola italijanske Serije A ponela je epitet derbi susreta pošto su snage odmerili fudbaleri Intera i Rome.

Drugoplasrani tim italijanskog šampionata slavio je rezultatom 3:1 (1:0) a meč na "Đuzepe Meaci" obeležile su "bombe" Rađe Naingolana i greška arbitara koja je domaće skupo koštala, premda je "Vučica" zaslužila svoju pobedu.

Gosti su pokazali mnogo veću želju i agresivnost na samom startu susreta, ali je Samir Handanović uspeo da odbije prve nalete "Vučice" od kojih najopasniji preko Salaha u 8. minutu.

Nedugo nakon pomenute prilike Roma stiže do prednosti. Rađa Naingolan u 12. minutu povlači loptu ka sredini protivničkog šesnaesterca a onda snažnim i preciznim udarcem pogađa mrežu gola koji je čuvao Samir Handanović.

"Neroazuri" nisu imali mnogo prilika u prvom delu meča ali su odmah nakon primljenog gola mogli do izjednačenja. Žoao Mario našao se u prilici ali je loše zahvatio loptu i propustio šansu da poravna rezultat.

Do odlaska na odmor bilo je još uzbuđenja pred golom Intera. Edin Džeko je odlično tukao u 36. minutu ali se ponovo istakao Slovenac Handanović.

Drugo poluvreme počinje slično prvom. Inter je zapretio preko Kandreve u 48. minutu, ali je Rađa Naingolan u 11. minutu nastavka izveo još jednu majstoriju kojom je poveo Romu ka novom trijumfu.

Belgijanac je povukao loptu sa svoje polovine, vukao je do nekih dvadesetak metara od protivničkog gola i potom još jednom torpedovao nemoćnog Handanovića.

Pri vođstvu Rome od 2:0 Inter je oštećen za penal pošto je Kevin Strotman oborio Edera u šesnaestercu ali sudija Taljavento nije pokazao na belu tačku.

Da su "Neroazuri" tada dobili kazneni udarac i postigli gol utešni pogodak Maura Ikardija ne bi nosio taj epitet već bi bio izjednačujući.

Ovako, domaćin u 81. minutu smanjuje prednost Rome na 2:1 preko Argentinca ali samo tri minuta kasnije Dijego Peroti realizuje penal koji je iznudio Edin Džeko i postavlja konačnih 3:1 na "Meaci".

"Vučica" je nakon devetnaestog trijumfa u Seriji A ostala na drugom mestu sa sedam bodova manje u odnosu na vodeći Juve što znači da trka za šampionsku titulu još uvek nije gotova.