Žiru zavio Soton u crno!

Autor: Boban Filipović
subota 14.04.2018.
15:24

Iako su 'Sveci' vodili 2:0 posle sata igre, Čelsi je zahvaljujući svom džokeru odneo ceo plen u London.

EPA/Peter Powell

Sautempton će ostati u opasnoj zoni, pošto mu je Česli danas na 'Sent Merizu' naneo veoma bolan poraz.

'Sveci' su imali gol prednosti na poluvremenu, Dušan Tadić ih je doveo u vođstvo u 21. minutu, mada veće zasluge za vodeći gol pripadaju Rajanu Bertrandu, a kada je Bednarek duplirao vođstvo u 60. delovalo je da će konačno uspeti da zabeleže pobedu u prvenstvu posle više od dva meseca.

Međutim, Olivije Žiru je krivac što je njihova agonija produžena.

Francuz je ušao u igru umesto Morate samo što je pao drugi gol Sotona i posle nepunih deset minuta provedenih na terenu smanjio na 2:1 odličnim udarcem glavom posle centaršuta Alonsa. Pet minuta kasnije Azar je poravnao rezultat na asistenciju Vilijana, a u 78. minutu Žiru kažnjava smušenu reakciju odbrane domaćina i postiže drugi gol na utakmici za konačnih 2:3.

Imao je Sautempton u samom finišu dve dobre šanse da iščupa bod, ali je Tibo Kurtoa sačuvao pobedu 'plavcima'.

Ovo je bio četvrti uzastopni poraz Sotona nad kojim se sada nadvila još veća senka Čempionšipa, dok je Čelsi ovim trijumfom osigurao ostanak na petoj poziciji i kakvom-takvom nadom da može da se domogne Lige šampiona naredne sezone.

09:54

Stil fudbala je problem,jeste da Morata ubija glavom,ali njega moras da koristis na nacin kao nekad Torresa u Liverpulu lopta u prazan prostor,Celzi tako ne igra zato i ima problem da je u Sitiju,Totenhemeu ili Liverpulu Morata bi do sad uvalio 20-25.golova.

Непобедиви
21:24

Mozda bi u tim timovima uvalio 20-25 golova i zbog toga sto su ti timovi pa recimo 3 puta bolji od Celsija? :O

CFC-Macedonia
17:06

Ziru dao dva gola....Nebo se otvorilo :D

Bratuska_Blueboy
16:06

Jako bitna pobeda u fudbalu je sve moguce videli smo to x puta zato se i nadam da jos uvek postoji sansa da odemo u ls pogotovu ako Tot izgubi vcrs, Celsi je cudnovata ekipa dugo ih pratim u stanju svakog da pobede ali i da sokiraju razocaraju... uprava je napravila greske i postanjem ali i dovodjenjem nekih igraca... na leto se to da popraviti...bez obzira sto mozda necemo igrati ls Celsi je dovoljno veliki i zvucan da privuce top igrace...ali da se mora kupovati mora.

16:35

I jedan i drugi su bolji kao dzokeri al Ziru je sveukupno bolji igrac.

scofield
15:30

Udje Ziru i resi ih. Ispade i on bolji od Morate koji je precenjen.

Naka TZ (CFC)
17:22

Da mi je neko pricao na pocetku sezone da ce tako bit ja mu ne bi vjerovao.Ali haman ispada tako vise Ziru obavlja posla nego Morata .Morata kad je dosao svi smo ocekivali preko 20 golova ,na kraju skoro sad sezone skontas da nam vise koristi Ziru dok igra nego Morata.Nije mi drago sto je tako al to je realno stanje trenutno.

15:29

Ovi ce mi iscupati srce... Keve mi. Hvala Bogu da smo okrenuli rezultat jer u protivnom bi bilo katastrofa. Drago mi je zbog Don Antonia a i cele ekipe! Zivi jos malo nade da mozemo uci u LS ali ne smeju se ovako olako primati golovi to je ne dopustivo! #CFC

Savoa
15:44

Kakve nade nemate sanse za ligu sampiona, pojma nema Celzi, izgubice sigurno jos 1,2 utakmice do kraja.

17:44

Najjaci klub na svijetu.

Emperador(2018)
17:08

Tesko buraz. Da nismo koksaki protiv vest hema votforda i bormauta bila bi

15:29

Alosno rupetina ponavljam po HILJADITI PUT. U napadu je okej ali u odbrani ne daj boze . Kejhil panjina a i kristensen mnogo lako ispada , fabregas najgori fudbaler Celzija ove sezone bez dileme . Morata klupa . Ziru odlican . Vilijan takodje . Azar nista specijalno osim gola , treba mu zapretiti manjom platom .