Žiru ućutkao "Old Traford", Venger odlazi zadovoljniji!

• Autor: Nikola Miloradović

• 19. novembar 2016.

• 15:24

Na premijeri 12. kola najkvalitetnijeg takmičenja u Engleskoj sastali su se Mančeter junajted i Arsenal.

Žiru ućutkao
Mančester je bio daleko bolji rival tokom čitavog susreta, ali je Olivije Žiru jednim udarcem glavom poništio sve njihove napore.

Na kraju 1:1 u velikom derbiju na "Old Trafordu", u strelce su se upisali Mata i Olivije Žiru.

Od prvog minuta videla se veća želja u očima fudbalera Mančester junajteda. Žustrije su ulazili u svaki duel, bili sigurniji na lopti, dok je Arsenal sa druge strane izgledao mlako.

Prva ozbiljnija prilka stvorena je već u 4. minutu, Elneni je napravio prekršaj Mata je preuzeo odgovornost. Šutirao je iz izgledne pozicije, ali je lopta otišla pored leve stative.

Usledio je period nadmudrivanja, nije bilo ozbiljnijih prilika, o onda je došao i 35. minut. Valensija se sjurio ga golu rivala, ušao je u kazneni prostor, nakon duela sa Monrealom završio je na zemlji. Glavni sudija se nije oglasio, a tu situaciju pogledajte OVDE.

Od tog trenutka, kreće dominacije domaće ekipe, najpre je pretio Mata samo dva minuta kasnije, ali je Čeh odlično odbranio.

Nakon toga i Marsijal je pretio, uputio je snažan udarac ka golu rivala, ali je Čeh još jednom bio na visini zadatka.

Na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku ništa novo, Mančester je bolje otvorio i drugi deo igre, ponovo je Marsijal bio u prilici ali je njegov udarac po sredini gola lako ukrotio bivši golman Čelsija.

U 64. minutu je Murnjo odlučio da promeša karte, na teren je umesto Marsijala uveo kapitena Runija, a umesto Darmijana je u igru ušao Dejli Blind.

U narednim minutima domaćin je počeo da vrši ozbiljniji pritisak, to je u 68. minutu rezultovalo pogotkom.

Došao je do lopte Pogba po desnoj strani, proigrao je Ereru, ovaj je zavrnuo loptu po zemlji ka Huanu Mati, bivši fudbaler Čelsija i Valensije je šutirao odlično, po zemlji, Čeh ovoga puta nije mogao ništa. Gol pogledajte OVDE.

Nastavio je Mančester da dominira, ali su se fudbaleri Arsenala polako oslobađali pritiska. Ispostavilo se da je ključni potez utakmice napravio Venger u 73. minutu, kada je umesto Elnenija uveo Žiruao u igru. Ušao je u igru i Okslejd-Čemberlejn u 84. minutu, tandem svežih fudbalera bio je koban po domaće.

Pet minuta nakon ulaska, popularni Oks nakon dobre finte ubacije loptu u šesnaesterac rivala sa desne strane, Žiru sjajno skače i zakucava loptu u mrežu nemoćnog Davida De Hee.

Mančester je do kraja pokušavao na sve načine da vrati prednost, ali su gosti odoleli.

Nakon ovog susreta, Mančester ostaje šesti na tabeli sa 19 bodova, Arsenal je treći sa šest više. S obzirom da je ovo prvi susret 12. kola, teško da će se na tim pozicijama još dugo i zadržati.