Žiru presudio Liverpulu i zakuvao borbu za LŠ, Arsenal "petardirao" Barnli na oproštaju od Vengera!

• 06. maj 2018.

• 19:22

Biće uzbudljivo do samog kraja, borba za Ligu šampiona nikad zanimljivija.

Žiru presudio Liverpulu i zakuvao borbu za LŠ, Arsenal
Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom stadionu ekipu Liverpula rezultatom 1:0 (1:0), dok je Arsenal na oproštaju od Arsena Vengera peterdirao Barnli - 5:0.

Antonio Konte je izveo najjači sastav, Markos Alonso se vratio posle suspenzije, dok su napad predvodili Žiru i Azar.

S druge strane, Jirgen Klop je iznenadio u veznom redu, pošto je Aleksander-Arnold zaigrao kao centralni vezni.

Liverpul je imao nekoliko opasnih šuteva u prvom poluvremenu, preko Manea, Salaha i Firmina, ali je Kurtoa bio na mestu.

U 32. minutu, Čelsi je poveo golom Žirua, pošto je sa desnog krila odlično centrirao Mozes, a Francuz bio najviši u skoku za 1:0.

U drugom delu igre Liverpul je bio prilično bezopasan, dok je Čelsi svoju šansu čekao iz kontri i očekivano igrao dosta zatvorenije.

Jirgen Klop je pokušao izmenama da razdrma svoje igrače, Henderson i Solanke su zamenili Klajna i Robertsona, ali to nije promenilo gotovo ništa u igri. Solanke je doduše imao dva solidna pokušaja glavom, ali je bio neprecizan.

Čelsi je do kraja uspeo da sačuva vođstvo i da osvoji važna tri boda u nastavku borbe za Ligu šampiona. Čelsi sada ima tri boda manje od Liverpula, ali "crveni" imaju i meč više, tako da nas očekuje uzbudljiva završnica, jer je tu između i Totenhem koji takođe ima meč manje.

U Londonu, Arsenal se oprostio od Arsena Vengera ubedljivom pobedom nad Barnlijem rezultatom 5:0.

Pre početka utakmice, Arsen Venger je dobio zasluženi špalir od obe ekipe i aplauz čitavog stadiona.

Arsenal je ponovo predvodio sjajni tandem Obamejang-Lakazet. Već u 14. minutu Lakazet je lepo pronašao Obamejanga za 1:0. U nadoknadi prvog dela igre, Beljerin je asistent za Lakazeta koji pogađa za 2:0.

U drugom poluvremenu prava rapsodija, pogađali su redom Kolašinac, Ivobi i opet Obamejang za 5:0.