Žiru i Sančez napunili mrežu Sanderlenda!

subota 29.10.2016.
15:25

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Sanderlenda rezultatom 4:1 (1:0) u 10. kolu Premijer lige.

Beta/Owen Humphreys/PA via AP

Po dva gola postigli su Aleksis Sančez i Olivije Žiru, ali jeFrancuz poneo epitet igrača utakmice, pošto je u igru ušao prirezultatu 1:1 i u razmaku od devet minuta postigao oba pogotka. Svegolove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

Arsenal je dominirao tokom čitavog susreta, a u vođstvo je došao golom Aleksisa Sančeza u 19. minutu. Čemberlen je centrirao sa desnog krila, a Čileanac glavom poslao loptu u drugi ugao.

Do kraja poluvremena, Ozil je propustio veliku priliku, pošto je izašao sam na gol, ali je njegov lob udarac zaustavio golman Pikford.

U uzbudljivom drugom poluvremenu, palo je čak četiri pogotka. Posle 20 minuta igre u nastavku, na jednoj strani je sudija Atkinson oštetio Arsenal pošto je Sančez sa leđa oboren u protivničkom šesnaestercu, a u nastavku iste akcije, Mustafi je napravio kardinalnu grešku, Vatmor je izašao sam na Čeha i iznudio penal.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Defo.

Ipak, Arsenal je do kraja postigao tri gola i u razmaku od samo sedam minuta postigao tri pogotka. Heroj je bio rezervista Žiru koji je ušao u igru umesto Ivobija i u prvom kontaktu sa loptom iskoristio centaršut Gibsa i pogodio za 1:2.

Samo pet minut kasnije, Ozil je izveo korner, a Žiru glavom pogodio za 1:3, da bi u 78. minutu, Sančez bio na pravom mestu i ćušnuo loptu iz peterca iza leđa Pikforda.

Arsenal je trenutno lider na tabeli sa 23 boda, tri više od Sitija i Liverpula koji svoje mečeve igraju kasnije danas.

Sanderlend je ostao zakucan za dno tabele sa samo dva osvojena boda.

18:08

Odlicno odigrano.Sudija je malo igrao na stetu Arsenala ali sve je doslo na svoje.Sanderlend ekipa za 2 ligu.Ja ne znam kome su ovi uzeli 2 boda?WBA i jos nekom?

BancheS_Arsenal
16:18

Jedva čekam da koke isčupetamo na EMIRATES kad dodzu !

mak_juventino
15:39

Arsenal odlican , ali brate , ovaj Sanderlend ide u drugu ligu 110 % , losija ekipa nisam odavno video !

gunner11
15:39

Fenomenalna utakmica i zasluzena pobeda .Odbrana je odgrala jos jednu odlicnu utakmicu .Ceh je klasa , Bellerin je super odigrao ,Kosjelni ocekivano odlicno odigrao ,Mustafi je igrao toplo-hladno bilo je tu par kikseva ali opet vecim delom utakmice je odigrao korektno .Najbolji u odbrani je bio Gibbs koji me je odusevio .Nijedan igrac nije uspeo da ga pretrci ,mnogo je brzi i ofanzivniji od Monreala i ima opasan cenatar sut .Elneny i Kokelan odlicni ,znatno su bolje odigrali u odnosu na proslu utakmicu .Ozil je upisao asistenciju ali je odigrao najlosije od svih danas .Ox je odigrao solidnu utakmicu ,Iwobi uz Ozila je takodje bio los .Raduje me povratak Zirua i Remzija trebace nam jer nam sledi tezak raspored ,a njih dvojca su lavoski odigrali do kraja .Mogu ljudi da pricaju sta hocu ali Ziru je vazan igrac za Arsenal .Mozda nije klasa ali je zato dobar i borben napadac i odradio je vrihunski posao ,I dolazimo do Alexisa koji je igrac utakmice ,odigrao je super .Samo cu reci da je Atkinson najgori sudija u PL .Trebao je da svira penal za Arsenal kada je Alexis bio oboren ali nema veze .Jos jedna pobeda u nizu ,sada slede teske utakmice u Novembru i treba se dobro pripremiti .

odzvucnika
16:53

sta je to ox solidno uradio,decko se blamirao celu utakmicu svaki sut mu isao preko noge i u tribine.ceh isto katastrofa.taj alexis nam je jedini igrac koji vredi ostali prosek cist

gunner11
23:53

Odigrao je solidno ,ne znam koju utakmicu si gledao ali on je korektno odigrao i upisao dobru asistenciju

odzvucnika
17:01

pises ovde esej posle svake utakmice arsenala i momacki se nalupas gluposti al ozb

AC Milan-najtrofejniji klub na svetu
15:33

Ovaj Sanderlend je stvarno tuga. Izvlacili su se godinama u poslednjim kolima, ali mislim da ce ovog puta ispasti.

Thierry Henry 14
15:32

Sančezu trebaju obe noge slomiti da bi sudija svirao faul, nevjerovatno koliko loše suđenje, ne samo za ovaj meč, nego generalno u čitavoj premijer ligi.

Rockstar
16:13

Atkinson i Din nemaju kvaliteta ni za Medjuopstinsku ligu

Bidza i Tridza
17:11

Da te pitam nesto nevezano za ovu utakmicu.Jedan navijac Arsenala mi je vec odgovorio,al aj da pitam i tebe.Vodim raspravu sa drugom oko Berkampa,on kaze da je bio klasicna devetka,a po meni je Berkamp bio poluspic.Nadam se da ga pamtis i da mozes da mi das odgovor.

15:30

Arsenal realno gledano do ulaska Zirua nije zasluzio pobedu,bili su vecinu utakmice indolentni,sve promenilo ulaskom Zirua,Sanderlendu treba nova stoperska linija,ovi nemaju mozga!

Djordjo COYG
16:44

Realno gledano vec u prvom poluvremenu je sto je i sam komentator rekao trebalo biti 3:0 al nije

Nine
15:28

Bicu iskren, nikad nisam voleo Sanderlend, provlace se evo godinama.. Sto se tice utakmice, najbolji utisak je na mene ostavio Elneny, momak je bio svuda po terenu.. A za sudjenje nemam reci.. Pienar mogao da dobije crveni u prvom pol, a nije ni svirao penal za Arsenal, a penal za Sand je bio, to je cisto.

S-I-M-K-E_
15:28

Sanderlend je trebao odavno da ispadne iz Lige ali ih je neko cudo spasavalo poslednje 2 godine....Arsnelal dobro igra,nadam se da ce osvojiti titulu,ili oni ili Liverpul.

15:27

Da vidimo sta ce sad onaj navijac Utd-a da kaze. Penal nad Alexisom nije sviran, dok slican jeste dosudjen Sunderlandu.