Žiru i Sančez napunili mrežu Sanderlenda!

• Autor: Milovan Longinov

• 29. oktobar 2016.

• 15:25

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Sanderlenda rezultatom 4:1 (1:0) u 10. kolu Premijer lige.

Po dva gola postigli su Aleksis Sančez i Olivije Žiru, ali je Francuz poneo epitet igrača utakmice, pošto je u igru ušao pri rezultatu 1:1 i u razmaku od devet minuta postigao oba pogotka. Sve golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

Arsenal je dominirao tokom čitavog susreta, a u vođstvo je došao golom Aleksisa Sančeza u 19. minutu. Čemberlen je centrirao sa desnog krila, a Čileanac glavom poslao loptu u drugi ugao.

Do kraja poluvremena, Ozil je propustio veliku priliku, pošto je izašao sam na gol, ali je njegov lob udarac zaustavio golman Pikford.

U uzbudljivom drugom poluvremenu, palo je čak četiri pogotka. Posle 20 minuta igre u nastavku, na jednoj strani je sudija Atkinson oštetio Arsenal pošto je Sančez sa leđa oboren u protivničkom šesnaestercu, a u nastavku iste akcije, Mustafi je napravio kardinalnu grešku, Vatmor je izašao sam na Čeha i iznudio penal.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Defo.

Ipak, Arsenal je do kraja postigao tri gola i u razmaku od samo sedam minuta postigao tri pogotka. Heroj je bio rezervista Žiru koji je ušao u igru umesto Ivobija i u prvom kontaktu sa loptom iskoristio centaršut Gibsa i pogodio za 1:2.

Samo pet minut kasnije, Ozil je izveo korner, a Žiru glavom pogodio za 1:3, da bi u 78. minutu, Sančez bio na pravom mestu i ćušnuo loptu iz peterca iza leđa Pikforda.

Arsenal je trenutno lider na tabeli sa 23 boda, tri više od Sitija i Liverpula koji svoje mečeve igraju kasnije danas.

Sanderlend je ostao zakucan za dno tabele sa samo dva osvojena boda.