Žirondincima bod, Valensijenu ni toliko

• 29. januar 2012.

• 19:13

Fudbaleri Bordoa remizirali su večeras na gostovanju ekipi Evijana, dok je Valensijen poražen na svom terenu od Ažaksjoa.

Prva dva današnja susreta 21. kola šampionata Francuske nisu donela nijedan trijumf domaćih ekipa.

U duelu Evijana i Bordoa golova nije bilo, pa su obe ekipe zadržale svoja mesta u sredini tabele.

Valensijen nije uspeo da osvoji ni bod na svom terenu protiv ekipe Ažaksjoa koja je takođe u grupi timova koji se bore za opstanak.

Gosti su slavili rezultatom 2:1, a trijumf su najavili već u 6. minutu, vodećim golom Eduarda. Abubakar je izjednačio u 47. minutu, da bi Lasne u 74. zaradio isključenje u gostujućoj ekipi.

Međutim, Valensijen ne samo da nije uspeo da iskoristi prednost igrača više, već je u 90. minutu primio gol. Strelac je bio Kinkela, uz asistenciju Eduarda, pa je sada Ažaksjo na 15. mestu za bod ispred večerašnjeg rivala.

Od 21 čas igra se derbi kola, Ren dočekuje ekipu Marseja.