23:39

Prvi trijumf Bordoa u francuskom šampionatu posle više od dva meseca.

girondins.com

Fudbaleri Bordoa prekinuli su svojevrsni negativni niz u francuskom šampionatu, pošto su večeras upisali prvu pobedu posle više od dva meseca.

"Žirondinci" su u okviru 15. kola francuske Lige 1 savladali Sent Etjen rezultatom 3:0 (2:0) i tako upisali petu pobedu od početka sezone, a prvu još od 23. septembra i duela sa Gengamom.

Najveći deo posla fudbaleri Bordoa odradili su u prvih pola časa. Rano vođstvo domaćima doneo je Aleksandre Mendi već u 5. minutu meča, a na 2:0 povisio je Brazilac Malkom u 31. minutu susreta.

Malkom je postigao izuzetno lep gol udarcem sa više od 25 metara. Tačku na trijumf Bordoa stavio je Mendi drugim golom na utakmici u 57. minutu posle prodora i centaršuta Sabalija.

Srpski internacionalci Vukašin Jovanović i Milan Gajić igrali su svih 90 minuta.

Bordo se nakon petog trijumfa u šampionatu nalazi na devetoj poziciji na tabeli sa 20 osvojenih bodova, što je tek tri manje od petoplasiranog Nanta koji ima i utakmicu manje.