Žiga opet trese mreže

• 15. decembar 2012.

• 18:11

U utakmici 22. kola engleskog Čempionšipa, Birmingem je na svom terenu osvojio bod protiv favorizovanog Kristal Palasa, a značajan za takav epolig bio je i Nikola Žigić, strelac prvog gola za domaće.

Jedan od najozbiljnijih kandidata za plasman u Premijer ligu, ekipa Kristal Palasa nije uspela da dođe do pobede na ''Sent Endrjuzu'' u Birmingemu, iako je imala vođstvo od 2:0.

Na kraju, domaći su osvojili bod, a jedan od tvoraca ovakvog epiloga bio je bivši srpski reprezentativac Nikola Žigić, koji je postigao prvi gol za Birmingem.

Gosti su golovima Mareja u 39. i 60. minutu stekli solidnu prednost, Žigić je u 66. minutu smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Diop u 82. minutu.

Birmingem je sada na 19. mestu sa 25 bodova, a Kristal Palas je drugi sa 42, dva manje od vodećeg Kardifa.