subota 27.01.2018.
18:05

Real nije briljirao, ali je osvojio veoma važne bodove u kriznom periodu.

EPA-EFE/JUAN CARLOS CARDENAS

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na Mestalji ekipu Valensije rezultatom 4:1 (2:0) u 21. kolu Lige Primere.

Real Madrid je odigrao još jedan slabiji meč, ali je brzo stigao do dva gola prednosti zahvaljujući penalima i do kraja ipak zasluženo došao do pobede.

U 16. minutu, Montoja je nespretno oborio Ronalda, posle kontre, a sudija Estrada opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Ronaldo, za svoj stoti pogodak u karijeri sa bele tačke.

Valensija je nastavila da napada, bila je opasnija na sredini terena, držala je kontrolu, ali je Real znao da iskoristi greške rivala. U 38. minutu, Realu je dosuđen još jedan, ovaj put veoma sumnjiv penal posle duela Montoje i Benzeme, Francuz je pao, a sudija pokazao opet na belu tačku. Ronaldo je ponovo precizan, 101. pogodak sa bele tačke u karijeri.

U drugom poluvremenu, Valensija je u potpunosti preuzela inicijativu i bila znatno opasniji rival i to se isplatilo u 59. minutu. Posle kornera Pareha, Mina se najbolje snašao u šesnaestercu i glavom smanjio na 1:2.

Valensija je krenula na sve ili ništa, Marselino je uveo i Zazu i Pereiru, ali domaći su u poslednjih 20 minuta potpuno pali i nisu imali snage da opet priprete.

Dani Pereho je imao još jednu sjajnu priliku, šutirao je sa 15 metara, ali je Navas odlično intervenisao.

Real je uspeo da se vrati u ritam i preuzme inicijativu, a u 84. minutu Marselo je razrešio sve dileme oko pobednika. Posle akcije po levoj strani, Brazilac je pobegao odbrani i pogodio za 1:3.

Toni Kros je pet minuta kasnije posle nove akcije po levoj strani i duplog pasa, sa 20 metara pogodio sam ugao za konačnih 1:4.

Real je sada prišao Valensiji na samo dva boda, a ima i meč manje, tako da bi u slučaju da dobije taj zaostali sa Leganesom skočio na treću poziciji. Lider Barselona ima 16 bodova više od Madriđana.

110 Komentara

Sunday, 28.01.2018
05:29

ladno ima neko ko komentarise sa 20 i kusur profila i toliko lajkova sebi ili dislajkova drugima baca...od mene imas svaka cast na slobodnom vremenu 👏👏

Liga BBVA
00:55

Valensija brutalno pokradena, neka se spremi PSG. :D

Maestro Iniesta mquc
00:53

Najjaca scena je kad se raduje posle penala kao da je dao barsi go😂😂 koja komedija od kompleksa

23:56

Ko da je Barsi dao gol? Pa nije da nije od 20 metara, onda je dobio ban, crveni karton, svi znamo zasto, mora katalonija nekako da se povrati spaniji :'D

Monday, 29.01.2018
01:13

Harder go home please😂😂😂

Mino Rajola
Saturday, 27.01.2018
23:14

Koliko panike čoveče, unapred se osvajanje LŠ pripisuje sudijama.

Liga BBVA
19:25

U kom to scenariju Real može da izbegne katastrofu od PSG-a, a kamoli da se plasira u 1/4 finale? 1. Da sudije najbrutalnije pokradu PSG ili 2. Da PSG uđe u štrajk zbog neraščišćenih odnosa unutar tima (Neymara?) i odbiju da igraju fudbal, ne pređu centar, ne padne im ni na pamet da napadnu gol Reala, ali kao trče (nabijaju kilometražu) na svojoj polovini itd. Ni u jednom ni u drugom scenariju se Real ne pita baš ništa u fudbalskom smislu. :D

Liga BBVA
Tuesday, 30.01.2018
16:51

Pre ili kasnije će pitanje 'kako je neko postao šampion evrope?' imati mnogo više smisla od pitanja 'ko je šampion evrope?'. :D Zašto Chelsea 2012-te pre utakmice superkupa nije objasnio Atletiku ko je aktuelni šampion Evrope, nego je dozvolio poniženje sa 4:1. :D

Mino Rajola
02:12

Ko je poslednje dve godine šampion evrope?

Logika i argumenti
23:09
20:36

bude se sudije do maja očekivam da će dignut formu na vrhunac

Breaking Bad
13:19

Šta je sporno? Ti sigurno nisi gledao utakmicu, ali si vidio da su Realu suđena dva penala i pročitao ove komentare hejtera koji sigurno nisu gledali utakmicu i sad pišeš gluposti.

MalaSkoljkica
20:26

Ne zna se koja je ekipa trenutno jadnija.

20:22

50% dosadašnjih komentara je napisala jedna osoba, i to sve komentar jedan za drugim, Bože pomozi.

20:18

Xenon, Badr Hari, Rip check, cairez, ofsajd, Stefoon, nindza, Badr hari... mnogo profila a jedan covek :D

20:08

Bitna pobeda za podizanje forme pred dvomec u LS. nReal nije u svim delovima utakmice vodio igru kao sto to mozda rezultat govori, Valensija je napadala, stvarala sanse, ali je Real cuvao snagu i na kraju priveo utakmicu odlicno. Bice narano polemike oko penela, po mom misljenju, oba penala su regularna. Montoja kod drugog penala pokazuje totalno neiskustvo. Sudija je u velikom delu utakmice gubio kontrolu nad istom. Ali sve u svemu, dobra tekma. Idemo dalje!

barça mes que un clu
12:07

Da im nije sudio dva penala Real ne bi pobedio.

Kondogbia
20:08

Ne znam samo kakav je IQ onome ko tvrdi da je svejedno za utakmicu da li posle 20 minuta na prevaru vodiš sa 2:0 ili pošteno završavaš poluvreme sa 0:0 i primaš gol u nastavku. Mogao je sudija isterati napolje dvojicu iz Valensije pa bi rezultat možda bio i 7:1, a ti bi rekao kako bi Real pobedio sa 5:1 i da nije bilo 2 penala. :D:D:D

19:10

Pa eto racunaj da nisu bili penali, opet je pobeda. Ali nije mi cudno sto pominjes penale jer Barsi se ne sude isti sigurno. Objektivnost na nivou dece od 3 do 9 godina koji se takmice ko ce jadniji komentar da okace i time pokazu nezrelost i IQ.

eenneess
20:04

Toliko mrzim Barselonu da cu mog druga Senka (Real Madrid) da castim ćepi...

neme
20:00

Real u kompletnom sastavu posle osam meseci i ponovo to je neka druga dimenzija fudbala prvi gol definise njihovu klasu na jednu tekmu nepobedivi ako izbace PSG ponovo idu u finale jednostavno su predobri.

19:54

Naslovi trebaju da budu penali drze Zidana!

VANDAL_boys
20:20
Mino Rajola
21:50

Tačno. I zbog 2 penala kasnije nije svirano sijaset slobodnjaka.

Di Magia
19:48

Rezultat ne sme da zavara...Slaba igra Reala u vecem delu utakmice... Konacno 2 lepe akcije i 2 gola da nisu posle centarsuta... Sta reci za igrace Valensije...Gori su mesari od Atletikovih igraca... Ni kod jedne ekipe kao kod Valensije i Atletika nisam video da toliko mrze Real... Vrv je to zbog kompleksa nabijenih u Finalima lige sampiona od 99 pa do danas... Posle svakog starta su se bunili...Najgori od svih Pareho... Tako mucki udara i jos se pravi naivan... Hala Madrid

scofield
23:24

Ne znam dal si primetio Gaju koliko je prljav bio, kakvo smece od igraca. Kako je startovao nad Varanom i jos par startova i koliko simuliranja. Mesari

madridistatill_i_die
03:39
19:46

Očekivano kao što sam i rekao juče.Valencia je za ovaj meč bila oslabljena za 3 stopera,a pitanje je da li bi izvukli bod i da nisu morali da se krpe u odbrani.

Cairez
19:38

Penaldo :DDDDDDDDD

Mino Rajola
19:34

Real se uneredio po glavama svih onih koji su ga prethodnih dana omalovažavali!

00:08

Da Mesi pogodi bar 10 od 30 penala koje mu godisnje sviraju i on bi, ali mora neka lopta i na marsu da zavrsi :D

23:10

penaldo zasluzeno

CrVeNa ZvEzDa Bg
19:30

Nastavlja se prica sa penalima? 101 gol Ronalda sa bele tacke, sta je mnogo, mnogo je. Sta ako nema penala protiv PSG?

Nemanja Vidiiic NO.1
21:44

pa nista bice kao i ostlaih 500 sto je dao a nisu sa penala

Thursday, 01.02.2018
13:50

Uporedi pluseve i minuse na moje i tvoje komentare. Toliko o tebi.nSportski pozdrav!

17:28

jel bilo penala protiv bajerna,juventusa i ostalih proslih godina pa se nadavao golova?smesan si sa tim poredjenjem,covek ubica,15 posto nije dao golova ukupno sa penala ti pricas kao da je dao sve sa penala,toliko o tebi

12:16

Nemanja Vidiiic NO.1...Posto volis statistiku, a mislis da ti je matematika jaca strana, Ronaldo je na 6-tom mestu liste najboljih strelaca sa preko 640 golova (+/-5), dok je Mesi na 7-om mestu sa preko 610 (+/-5). Iz penala Ronaldo je postigao 101 gol, dok Mesi 67. Ronaldo je br.1 u odnosu postignuti /golovi iz penala ( procenat golova iz penala oko 16% ), dok Mesi je ispod 20-og mesta u istoj statistici ( oko 11% ). nMozda naizgled razlika od 5% je mala, ali Ronaldo u ukupnom skoru ima 30-tak golova vise kolika je i razlika u golovima iz penala.n Sta ce biti ako nema penala za Ronaldo protiv PSG? Sanse Reala da eliminise PSG su 50% manje.n Zdrav i ziv bio.

ofsajd
19:30

ovo ne moze da se sudi ovako.. znaci drugi penal nije postojao ja ne znam jedino u ovu spansku ligu sudije mogu nesto ovako da dosude... cist vazdusni duel... znaci cist vazdusni duel je ono bio... nije ga niti nesto odgurnuo rukama niti obgrlio nista znaci skocio je u smeru lopte i to je to... benzema pao i ovaj odma penal.. vise mislim da je to uradjeno zato sto je Real Madrid ispao iz kupa i sad im je bila preko potrebna pobeda nego sto bi ovo sudio u bilo kojoj drugoj realovoj utakmici... kad ti sudis drugi penal u razmaku od 22minuta... i taj penal bude ovakav odmah znas o cemu se radi... nisam navijac ni barse ni real madrida niti ljubitelj spanske lige ali eto neka navijaci RM sami procene i izlupaju mi minuse ako nisam u pravu... ali verujem da puno njih djeli isto miseljenje... RM nije ni pola cus pola... ni 1/10 od ekipe kao sto je bila prosle godine i Zidan spremaj kofere... A ako perez ostavi ronalda i iduce sezone ... onda se ne zna ko je veca budala.

ZubA
20:46

Sto da ga ne ostavi, niste mi jasni vi sto pljujete Ronalda pa cak i oni sto su pljuvali Mesija isto. Zar covek nema pravo na losu polu sezonu ili sezonu ? Znaci odmah treba da se tera ccc.

Misosesic
10:27

Spanija nije EPL i ne možeš tako pricati,sudijski kriterijima su drugačiji u Spanije.To je isto kad bih ja komentarisao meč iz EPL-a i rekao trebalo je biti 6 žutih,2 penala itd.Gledam EPL znam da je grublja liga i OK ali isto tako ti kad gledaš LaLigu razumi da je to mekša liga.

ofsajd
00:35

nije pitanje losa sezona, pitanje je njegovo ponasanje vec par sezona a ne samo ova :)

scofield
23:28

Ne znaju oni nista. Samo nerazuman moze da napise kao ovaj sto pise odma Ronaldo ne valja. To su rakovi

LuckyStrike
19:27

Drugi penal smesno.. Sramota... Igra korektna.. zizu preziveo ali dokle

scofield
19:26

Idemoo bre! Ova igra je podsetila na onaj stari premocni Real,pogotovo ovi pasovi i zadnja dva gola u poslednjih 15min.Ponovo radi najjaci vezni red na svetu. A evo vidite kad Marselo odigra kako zna nema mu ravnog apsolutno. Zagreva se Real za psz i to opasno. I da, pre nego sto komentarisete penale pogledajte utakmicu. Valensija mesaraka ekipa, Gaja obican mesar nije za fudbal.

20:32

Dao je 101 gol iz penala, a u karijeri preko 600 golova. Shvatas li sad koliko je tvoj komentar glup?

Rasel Krou
20:38

Vise od pola kazes? Informisi se malo bolje, covjek je dao preko 600 golova u karijeri.

xenon 1989
19:19

Ima li šta bolje za Real od nepostojećeg penala? Ima, ima... dva nepostojeća penala. :D:D

19:18

Navijač sam Barse, ali moram reći da su oba penala čista, šteta za Valensiju.

Liga BBVA
19:17

Dajte penaldu penala, pa da vidite kako rešava utakmice. :D

21:46

542 ukupno 101 sa penala,sta cemo sa ovih 400 i nesto njih je slucajno resio ili?

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
19:16

prvi penal je cist kao suza real krenuo u strasnu kontru a niko od fudbalera valensije to nije prekinuo faulom vec su pustili da fudbaleri reala dodju do njihovog gola...drugi penal je tu i tamo...valensija u drugom poluvremenu napravila strasan presing,jurili su po celom terenu i nisu mogli da drze presing celo poluvreme pali su na kraju sto jee real odlicno iskoristio sa 2 sjajne akcije i zavrsio mec...igraci valensije mnogo grubi u drugom poluvremenu mada su mnogo padali bez kontakta pokusavali na sve nacine da iznude penal...

04
19:16

A kamo treći penal za hat-trick izlizanog? :D

21:47

pa da od 542 101 sa penala,inace ne daje golove :)

Kondogbia
19:15

Pa posle kažu da izlizani postiže samo golove iz peterca, a on šiba sa duplo veće razdaljine. :D

Badr Hari
19:14

Nije Real zaboravio kako se dobijaju utakmice. :D:D:D

xenon 1989
19:12

Eh, da se krenulo sa ovakvim suđenjem od starta sezone sada bi bilo +4, a ne -19. :D

adidas forever
19:11

Dobrodošli u drugi deo sezone. :D

19:10

Mora dva penala. Da se poguraju malo. Svaka čast 101 gol iz penala. Nije dzaba penaldo. :D

Liga BBVA
19:10

Ahaha, kakva epska krađa, čak ni fudbaleri Reala nisu mogli da veruju da su dobili penal. :D:D:D

Ali baba
21:00

Da, kada je sudija svirao oni svi u čudu, jbt, ne mogu da veruju šta svira čovek. Očekivali su neku sumnjiviju situaciju ili možda veću gužvu, pa kao sudija nije dobro video, tra la la, al čovek beše ludak potpuni. Nisam stvarno neki ljubitelj tih zavera, bar sto se jakih evropskih liga tice, ali ovo je bilo mnogo providno i toliko podsećalo na sudjenje našim blizancima da mi se povracalo...

Rise up
19:09

Za ova dva gola sa penala stvarno mu treba dati u februaru jednu zlatnu loptu :D Zasluzeno je pobedio Real kad se sve sabere.A ovaj drugi penal nad Benzemom rodjeni brat mu ne bi dosudio stvarno je smesno.