Žestoka borba i podela bodova Evertona i Totenhema

• Autor: Milovan Longinov

• 03. januar 2016.

• 18:52

Fudbaleri Evertona i Totenhema remizirali su rezultatom 1:1 (1:1) u poslednjem meču 20. kola Premijer lige.

U izuzetno uzbudljivij utakmici, ekipe su se smenjivale u dominaciji u polju, šanse su se ređale i na kraju kada se sve sabere, remi je najpravedniji rezultat.

Prvu dobru šansu propustio je Hari Kejn pošto je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora zaustavio golman Tim Hauard.

Na drugoj strani, i danas je najopasniji bio napadač Romelu Lukaku, Belgijanac je u 22. minutu asistirao Aronu Lenonu, koji je prelepim volej udarcem pogodio suprotan ugao i postigao svoj prvi pogodak u sezoni upravo protiv svog bivšeg kluba.

Ipak, Totenhem se nije predavao, Ben Dejvis je najpre pogodio prečku sa distance, a potom do izjednačenja došao u najboljem mogućem trenutku. Na isteku prvog dela igre, Aldervild je spustio loptu za Dele Alija, a ovaj savladao Haurda i nastavio svoju seriju odličnih partija.

Ni u drugom poluvremenu uzbuđenja nisu izostala, obe ekipe imale su svoje šanse, a najbliži golu bio je Everton u 79. minutu. Kerol je loše ispucao loptu glavom, pravo na nogu Bešiću, čiji je topovski udarac efektnom paradom zaustavio Ljoris.

Ni Roberto Martinez ni Maurisio Poketino nisu bili zadovoljni samo bodom, pa su u finišu pokušali da idu na sve ili ništa. Martinez  je u igru uveo Delofeua i pomenutog Bešića, dok je Poketino Eriksena i Alija zamenio Sonom i Čadlijem.

Ipak, do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je Totenhem ostao četvrti na tabeli na 36 bodova, tri manje od Mančester sitija i tri više od Junajteda.

Everton je 11. na tabeli sa 27 bodova, a Mančester junajted i Totenhem su i dalje daleko, tako da će ''karamele'' morati da daju gas ukoliko žele u Evropu naredne sezone.