Zenit u krizi, drugi vezani poraz za lidera ruske Premijer lige

nedelja 09.12.2018.
21:59

Odlično su fudbaleri Zenita iz Sankt Petersburga otvorili sezonu, ali u poslednje vreme pružaju slabe partije.

EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Nakon poraza u Tuli, fudbaleri Zenita nisu uspeli da slave ni na svom stadionu protiv Rubina, gosti iz Kazanja odneli su ceo plen, bilo je 1:2 (0:1).

Poveo je Rubin već u sedmom minutu, Kalinjin proigrava Sorokina, a ovaj matira Luneva za 0:1.

U nastavku, nakon pet minuta igre, isti dvojac ponovo u centru pažnje, nisu menjali uloge, Kalinjin pronalazi Sorokina, a ovaj put do mreže Zenita.

Ipak, Zenit se vraća devet minuta kasnije, skrivili su gosti penal, a najstrožu kaznu precizno je izveo Leandro Paredes.

Ipak, do kraja nije bilo promene rezultata, nije Zenitu pomogao ni ulazak iskusnog Markisija, koji je u finišu zaradio i žuti karton.

Bane Ivanović ponovo u srcu odbrane Zenita, proveo je svih 90 minuta na terenu, ovoga puta je kapiten bio Anjukov.

Ostali su ipak fudbaleri Zenita na vrhu ruske Premijer lige, imaju 34 boda, ali sada beže Krasnodaru samo jedan bod. Rubin šesti sa devet bodova manje od današnjeg rivala.