Zenit jedva do boda protiv fenjeraša

Autor: Boban Filipović
nedelja 01.10.2017.
19:55

Doskorašnji fudbaler Rome Leandro Paredes je najzaslužniji što se lider ruske Premijer lige vraća sa gostovanja u Tatarstanu neporažen.

EPA-EFE/EPA/ANATOLY MALTSEV

U duelu poslednjeplasirane i prvoplasirane ekipe ruskog šampionata, koji je ujedno bio i poslednji meč 12. kola, Anži i Zenit odigrali su remizirali u Mahačkali - 2:2.

Domaćin je poveo posle 20 minuta igre golom Olega Dančenka i sa minimlanom prednošću otišao na odmor.

Zenit je uspeo da iznednači u 57. minutu, Aleksandar Kokorin je nastavio sjajnu glgetersku seriju i zatresao mrežu na asistenciju Paredesa, ali samo dava minuta kasnije Tatati ponovo vode, strelac je bio Katsaev.

Ipak, poraz Zenita sprečio je Leonardo Paredes u 86. minutu, pa lider ruske Premijer lige ostaje jedina neporažena ekipa nakon 12 odigranih kola.

Kapiten Srbije, Branislav Ivanović, odigrao je ceo meč za Zenit na poziciji desnog beka.